ייעוץ חינם:
053-231-3167

איך בוחרים מצבר לרכב

מצבר לרכב היא סוללה חשמלית וחזקה שנטענת בעקבות תגובה כימית מלוחות העופרת ע"י חומצה גופרית. המצבר הומצא ונוסד בשנת 1859 ע"י גסטון פלנטה שנחשב כאחד מהפיזיקאים החכמים ביותר בתקופה. כיום, המצבר משמש מיליוני רכבים מסביב לעולם ונחשב כהכרחי ברמה היומיומית. מצבר מסוג עופרת, מגיע עם אורך חיים גדול מהרגיל, ומשתמש כמקור כוח אנרגיה לרכבים. במאמר זה, חברת גרר עוזר מספרת כיצד בוחרים מצבר לרכב, כמה זה באמת עולה, והיכן ניתן להשיג אותו בישראל.

בחירת מצבר לרכב – איך עושים את זה בצורה נכונה

מצבר הרכב מתפקד כמקור כוח ואנרגיה עבור הטענת הרכב ונסיעתו למגוון רחב של יעדים וערים בישראל. תפקידו העיקרי הוא לספק כוח עבור הרכיבים השונים ברכב – המנוע ושאר הרכיבים תלויים בו רבות. והשאלה שצצה, איך בדיוק בוחרים מצבר לרכב? הנה כמה דרכים וטיפים לבחור מצבר לרכב בצורה נכונה:

 1. סוג הרכב והאמפר – בחירת המצבר תלויה בסוג הרכב והמנוע, כדאי ומומלץ ואפילו חובה לבחור במצבר שמתאים לסוג כלי הרכב שברשותנו, וכמובן לסוג המנוע. לרוב, היצרן או היבואן מציגים המלצות עבור בחירת המצבר שמתאים לסוג הרכב והמנוע שברשותנו, ההמלצה היא בהתאם לסוג הרכב שלנו, ובהתאם לסוג העוצמה והאמפר הנדרשים. ברוב המקרים, אם מדובר ברכב פרטי מצבר עם קיבולת של 45-90 אמפר תהיה הבחירה המתאימה ביותר. ומהצד השני, אם מדובר ברכב גדול יותר, משאית או גרר, נצטרך לרכוש מצבר עם קיבולת של 100 אמפר ויותר. כל מקרה לגופו, בחנו מהם הצרכים שהרכב דורש, ולפיכך בחרו במצבר שמתאים לפי דרישותיו. ניתן להתייעץ עם מוסך מורשה או היבואן לגבי סוג המצבר המתאים.

  *המלצות היבואן או היצרן לבחירת המצבר נמצאת בספר הרכב שקיבלתם בעת הקנייה.

 2. המחירים והתקציב – הפרמטר המשפיע ביותר לבחירת סוג המצבר הוא ללא ספק המחיר, התקציב שלנו. בשוק הפרטי והצרכני ישנם שני חברות מובילות לייצור מצברים: שנפ, בוש, ו- Varta. אלה הם שני החברות הנפוצות שמהם נרצה להזמין את המצבר לרכב. בעת הבחירה, חשבו מהו התקציב והמחיר שאותו תרצו להוציאו, ובעקבות זאת, בחרו במצבר מקצועי ואיכותי שמתאים לכם בהתאם לתקציב. ברוב המקרים, מרבית מהצרכנים רוכשים וקונים מצברים בהתאם למחיר, מדובר בפרמטר שמשפיע רבות על בחירתו של הקונה.
 3. אחריות על המצבר – עוד פרמטר נוסף נכנס "לזירה" הרשמית, האחריות על המצטבר. כמו בכל דבר, נרצה לבחור במצבר איכותי עם כמה שיותר חודשי אחריות מתאם הספק או היבואן. ברוב המקרים, נקבל אחריות מינימלית וסטנדרטית של שנה בלבד. קיימים מצברים עם חודשי אחריות מורחבים, והם אלה שישפיעו רבות על המחיר הסופי של העסקה. ללא ספק, אחריות גדולה יותר מתאם הספק או היבואן תשפיע על המחיר של המצבר, ותהיה יקרה הרבה יותר.
 4. החומרים ואורך חייו של המצבר – החומרים האיכותיים ביותר הם אלה שיקבעו את תפוקתו של המצבר, את אורך חייו על הכביש, וכמובן את הבעיות והתקלות שיכולות להיווצר בדרך. מצבר איכותי ומקצועי נבנה באמצעות חומרים איכותיים כאלה שיחזיקו מעמד לאורך שנים. אורך חייו של המצטבר מושפע מהרבה פרמטרים, החל מדירות הנסיעות היומיומית, תנאי מזג האוויר השונים בישראל, התחזוקה המינימלית, ודברים נוספים שיכולים להשפיע על אורך חייו של המצבר. בחרו במצבר עם מותג וחברה מוכרת, מצבר עם אורך חיים גדול יותר יהיה בעדיפות הראשונה שלנו. ברוב המקרים, מצבר איכותי ומקצועי יעניק לנו שקט נפשי ואורך חיים גדול יותר.
 5. גודל ומידות המצבר – פרמטר נוסף שמקבל חשיבות, גודל המצטבר. כדאי לבדוק מהו גודל המצטבר בהתאם ליכולות המקום שהרכב יכול לספק. במילים אחרות, מצבר קטן לא יוכל להתאים לרכב עם קיבולת גדולה יותר, וכך הפוך. במילים פשוטות יותר, המצבר חייב להיכנס פיזית לרכב בצורה מדויקת. בעת הבחירה, בחנו את המקרה, ובחרו בגודל המצבר ע"פ מקום האחסון שלו ברכב, ליד המנוע. מדובר באחד מהפרמטרים החשובים ביותר, כדאי לבדוק זאת לפני הקנייה, וכמו כן גם להתייעץ עם היבואן או המוסמך המורשה.

אלה הם חמשת הפרמטרים לבחירת מצברים בצורה נכונה במדינתנו הקטנה, ישראל. בעת הבחירה, כדאי לבחור מצבר ע"פ הפרמטרים שצוינו קודם. ללא ספק, בחירת מצבר תלויה בהרבה גורמים, ביניהם קיבולת שהרכב דורש בזמן אמת, כזה שהמצבר יוכל לספק ללא בעיה. במקרים שבהם המצבר לא יספק את האנרגיה הנכונה, אנחנו עשויים להיתקל בתופעות לוואי שונות: החל מבעיות בנסיעה, התנעה ראשונה של הרכב, בעיות חימום וחשמל, ותקלות ובעיות נוספות. לפרטים נוספים, התייעצו עם אדם מוסמך שמבין במצברים.

כמה עולה מצבר לרכב – המחירים המשוערים

המחירים עבור מצבר לרכב יד שנייה יעלו לכם בין 100-250 ₪ באופן ממוצע לרכבים פרטיים ולא מסחריים. לעומת זאת, בצד השני, מצבר לרכב חדש, יד ראשונה, יעלו לכם בין 500-1,000 ₪ לרכבים פרטיים ואישיים. אם מדובר ברכבים מסחריים וגדולים שמיועדים לעבודה ודורשים כוח רב, המחירים יהיו החל מ- 1,000 ₪. מעוניינים לקנות מצבר לרכב? מצברי שנפ נחשבים כתמורה הטובה ביותר, הן באיכות, והן במחיר המצוין. ניתן לרכוש מצברים בין 40 אמפר לעד 100 אמפר עבור רכבים פרטיים המיועדים לקהל הפרטי והצרכני. המחירים מתומחרים בהתאם לסוג החברה, האיכות, כמות האמפר הנדרשת, וכמובן זמן האספקה. במקרים שבהם נדרש בקניית מצבר עד הבית, המחיר יהיה גבוהה בהרבה והוא יכלול שירותי שליחות וכו'. שימו לב: התקנת המצבר תהיה כרוכה בידע רב ונדרש במצברים, ההמלצה הטובה ביותר היא שכירתו של מומחה.

מצברים מסוג Start&stop נחשבים כמצברים הטובים והאמינים ביותר בישראל. יחד אם זאת, מצברים חדשים מהסוג הזה, נחשבים כמצברים היקרים ביותר והמחירים שלהם נעים בין 600-1,000 ₪ לכל היותר לקהל הפרטי. המצברים הללו מגיעים בשני סוגים – מצבר AGM ומצבר EFB. בכל הקשור לאורך חייו של המצבר, מצברים מסוג Start&stop נחשבים כמצברים שמחזיקים הכי הרבה זמן, אורך חייהם הוא גודל פי 10. מצברים אלה משתמשים בטכנולוגיה חדשה שמאפשרות יכולות פריקה עמוקות של עד 90% לעומת אחרים. ללא ספק, בחירת מצבר מטכנולוגיית ה- Start&stop תהיה הבחירה הטובה ביותר לרכב.

היכן ניתן להשיג מצבר לרכב בישראל – כל המקומות

המצברים בישראל מפורסמים תחת שמות שונים, חלקם ממותגים מובילים, וחלקם ביבוא אישי ולא מוכר. ניתן למצוא מצברים תחת מבצע הכרות, או מצברים במחירים רגילים בחנויות שונות, במוסכים מורשים, רשמיים, או פרטיים, וכמובן אצל בעלי המקצוע שמספקים בין היתר שירותי גרירה ותיקונים לרכב. ניתן לרכוש את המצברים גם בשיטות הדיגיטליות, באמצעות אתרי האינטרנט עם משלוח והתקנה עד בית הלקוח. בעת הקנייה, כדאי לבחור באדם, חברה, או אתר איכותי שמספק את המצברים הכי טובים שיש, באיכות גבוהה. בחרו מצברים מחנויות או מקומות עם ביקורות חיוביות, תודעת שירות גבוהה, ואחריות מקיפה. הנה כלל המקומות שבהם תוכלו להשיג מצבר לרכב בישראל:

 1. מוסכים – המוסכים בישראל מספקים תיקונים ובדיקות לרכב. בין היתר, מרבית מהמוסכים, גם מחזיקים חלקי חילוף יד שנייה ויד ראשונה, ביניהם תוכלו למצוא מצברים חדשים ואיכותיים. ניתן למצוא את המצברים במוסכים מורשים, במוסכים רשמיים, וכמובן במוסכים פרטיים יותר.
 2. אנשי גרר – המומחים שמספקים שירותי גרירה לעיתים מעניקים את ההזדמנות לרכוש חלקים מקוריים, חלפים, ורכיבים ואביזרים שונים לרכב. אנשי הגרר, המומחים ביותר, יעניקו לכם קנייה של מצברים איכותיים משלל מותגים רשמיים. בעת הבחירה, זכרו לבחור במותג מוביל, אדם עם תודעת שירות גבוהה, ומחירים הוגנים.
 3. קונה רכבים – עבודתו של קונה רכבים לפירוק היא קניית רכבים יד שנייה ופירוק החלקים למכירה. אם אתם מחפשים מצברים באיכות טובה, במצב די סביר, ובמחירים מעולים, קונה רכבים תהיה הבחירה הטובה ביותר. בנוסף, המחירים של מצבר יד שנייה אצל קונה רכבים יהיו זולים לעומת קניית מצבר חדש במקומות אחרים.
 4. חנויות רכב ואביזרים – חנויות הרכב מספקים מוצרים שמעניקים נוחות לרכב, אביזרים משלימים, וכן רכיבים חיוניים לבקרה ולניהול של הרכב. בין הרכבים, חלק מהחנויות מספקים מצברים חדשים באיכות טובה, ניתן למצוא שלל מצברים בחנויות ורשתות הרכב השונות בישראל. המחירים המוצעים דומים למחירים שציינו קודם לכן, ויהיו כלולים באחריות מקיפה ושירות במקום.

אלה הם ארבעת המקומות שבהם תוכלו לקנות ולמצוא מצברים איכותיים ברמה גבוהה ברחבי ישראל. כמו כן, במקרים נדירים ומסוימים, ניתן למצוא בחלק מהתחנות דלק מצברים חדשים ונחמדים, כאלה שיחזיקו מעמד לאורך שנים. אם כי, מרבית מתחנות הדלק לא מחזיקות מצברים, מפעם לפעם, ניתן למצוא מצבר אחד או שניים בארסנל של תחנות הדלק השונות בישראל. ללא ספק, לאנשים עם תקציב דל, קונה הרכבים תהיה בחירה הטובה ביותר לקניית מצברים יד שנייה במחירים מצוינים. מקווים שהצלחנו לעזור, גרר עוזר לצידכם.

איך בוחרים מצבר לרכב

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

המלצות

רמי כהן
קרא עוד
מגיע בזמן ,אדיב, מקצוען, והעיקר תמחור הוגן וזאת לא הפעם הראשונה שלי, אין ספק אנחת רווחה.. מומלץ בחום
עופר קרמונה
קרא עוד
אבי בחור מקסים ומקצועי, אמין ושירותי באופן נדיר! אין עוד הרבה אנשים שיודעים גם לתת שירות וגם ערך מוסף
אבירם קאו
קרא עוד
שירות פגז !! , היחיד שדבר לעניין , שקבע איתי הגיע בזמן !! שלם מזומן ובמקום ,תודה רבה לך!!!
הקודם
הבא
דילוג לתוכן