ייעוץ חינם:
053-231-3167

איך מעריכים את שווי הרכב הישן?

הערכת שווי הרכב הישן הינה פעולה מורכבת הדורשת התייעצות והתערבות של בעלי מקצוע רבים. אם הגעתם עד לפה, ייתכן שההחלטה למכירת הרכב הישן הוחלטה, ההתלבטויות נפתרו, וכעת, נותרה משימה אחת ובלעדית – הערכת השווי והמחיר של הרכב הישן. הערכה מתבצעת על ידי עשרות פרמטרים משפיעים, בדיקות כלליות על הרכב, ונתונים יבשים, כמובן. במאמר זה, צוות המומחים של גרר עוזר מספרים איך ניתן להעריך את שווי הרכב הישן, למי הכי כדאי לפנות.

הערכת שווי הרכב הישן – למה זה מומלץ?

הרבה מאוד צרכנים מעוניינים להעריך את שווי הרכב הישן במטרה למכור אותו במחיר הטוב ביותר. הפעולה נדרשת בעיקר עבור רכבים ישנים, רכבים שעברו תאונה, או רכבים שנמצאים במצב טוטלוס. רכבים שנמצאים בחנייה ותופסים מקום מהווים חשיבות רבה לצרכן, מיועדים למכירה. במקרים אלו, לפני מכירת הרכב לצרכנים או לפירוק, מומלץ וכדאי להעריך את שווי הסחורה, הרכב. ברוב המקרים, שירות זה מבוצע על ידי קונה רכבים לפירוק, או חברות המתמחות בהערכת השווי.

 

אז למה זה הכי מומלץ וכדאי? מהם הסיבות להערכת שווי הרכב הישן? הנה כמה סיבות מצוינות:

  • הרכב עבר תאונה קשה או בינונית – במרבית מהמקרים, תאונה מצערת, קלה, בינונית, או קשה, הינה הסימן הבלעדי להערכת שווי הרכב הישן, או למכירתו לפירוק במיידי. אם הרכב עבר תאונה ואינו מיועד עוד לנסיעה, הברירה היחידה היא פנייה אל גורם מקצועי, מכירת הרכב לקונה רכבים מקצועי. אין חלופות אחרות, אין ברירה אחרת, זוהי הברירה היחידה.
  • הרכב ישן ולא מיועד לנסיעה – אם הרכב נמצא במצב ״טוטלוס״, לא מיועד לנסיעה, ואף ישן מאוד, הערכת שווי הרכב תהיה בחירה אידיאלית ונכונה. גם אם הרכב לא מתפקד, הערכת שווי הרכב הישן תספק לנו תמונה משוערת אודות מצבו, והמחיר תמורתו. על ידי הנתונים הללו, ניתן להתמקח על המחיר במועד מכירתו לפירוק, האסמכתא אצלנו.
  • התיקונים גבוהים מערכו של הרכב – ברוב המקרים, רכבים ישנים גוררים את הצרכן להוצאות תיקונים גבוהות מהרגיל, עלויות צריכת דלק מטורפות, והוצאות נלוות ורחבות. במקרים כאלה, אם התיקונים גבוהים מערכו, הברירה היחידה היא מכירתו לפירוק. זוהי הבחירה הטובה ביותר שתעשו, הבחירה האולטימטיבית בהתאם לתרחיש הנוכחי.

מרבית מהצרכנים בישראל נוטים להעריך את שווי הרכב הישן על ידי שלושת הסיבות הללו. בנוסף, מכירת הרכב הישן לפירוק הינה פעולה מומלצת, כזאת שתכסה עלויות נוכחיות וקניית רכב חדש. ומהצד השני, אם אתם מתקשים מהפרידה, ניתן להשתמש ברכב הישן בהרבה שימושים, לדוגמא: הצבתו לתצוגה, מכירתו לאספנים, מחזור החלקים הישנים, ושילובו עם חפצי נוי משלימים. לדוגמאות נוספות ומידע רחב, כתבנו ממש לאחרונה מאמר בנושא – מה ניתן לעשות עם רכב ישן.

הערכת שווי הרכב הישן – איך עושים זאת בצורה נכונה?

הערכת שווי הרכב הישן תספק לנו תמונה משוערת להתמקחות עם הצרכנים, בעלי המקצוע, ועוד. במילים אחרות, הערכת השווי תעניק לנו אסמכתא בלעדית אודות מחירו הנוכחי בשוק הישראלי. הערכת השווי מבוצעת על ידי קונה רכבים עם ניסיון, חברות ומגרשי פירוק, ומקורות מוסמכים. הערכת השווי לבד ובעצמכם תהיה משימה עם נטל כבד, נדרש זמן פנוי, מאמצים, וידע מקצועי.

ובכל זאת, איך מעריכים את שווי הרכב הישן לצורכי מכירה? הנה כמה פרמטרים שכדאי לבדוק:

  1. מחיר המחירון הנוכחי (אם קיים) – מחיר המחירון של הרכב הינו פרמטר מאוד חשוב. בעת הערכת שווי הרכב הישן, כדאי לבדוק מהו מחיר המחירון (יצחק לוי) העדכני ביותר. שימו לב: מחיר המחירון של יצחק לוי הינו מחיר עבור רכבים תקינים במלואם. במידה מסוימת, אם לא קיים מחיר מחירון אודות הרכב שלכם, ייתכן שהרכב ישן מאוד והערכתו הנוספת תתבצע מול קונה רכבים לפירוק, באמצעים החוקיים והכשרים בתחום.
  2. מצבו הנוכחי של הרכב – מצבו הנוכחי של הרכב הינו הפרמטר החשוב מכל, במכירתו. כדאי ומומלץ לבדוק את מצבו על ידי בדיקת תקינות כללית במוסכים פרטיים או מורשים בלבד. מצבו הנוכחי והתקין תשפיע רבות על הערך בשוק הישראלי. הבדיקה תספק לנו מספר תשובות הכרחיות למכירתו, לדוגמא: מה מצבו המכני, סטטוס החלקים, מצב הצמיגים, ועוד. מכירתו במחיר הטוב ביותר תהיה במצב הדוח, הרכב חייב להיות תקין ברובו.

    *שימו לב: בדיקת שווי הרכב ומצב התקינות במוסכים פרטיים יהיו זולים הרבה יותר.
  3. בדיקת מרחק הנסיעה הכולל – אחד מהפרמטרים המשפיעים, הינו, מרחק הנסיעה. הרבה מאוד מהצרכנים מסתכלים על נתון זה, ככל שהרכב עשה פחות קילומטרים, כך מכירתו תהיה גבוהה הרבה יותר. לעומת זאת, רכבים שעשו קילומטרים רבים יגרמו למחירו לצנוח. שימו לב: מהנתונים שנבדקו, רכבים פרטיים שחרגו מ־25,000 קילומטרים יגרמו להורדה של כ־5% מידי שנה ממחיר המחירון המקורי. ללא ספק, מדובר בהורדת ערך ניכרת ומשמעותית.

אלה הם שלושת הפרמטרים הנפוצים לבדיקת ערכו של הרכב הישן, המיועד לפירוק או למכירה. ניתן לקבל מידע נוסף אודות הערכת שווי הרכב על ידי קונה רכבים או מוסמכים פרטיים בתחום. לפני מכירתו, לפני ההגעה לעסקה המיועדת, כדאי ומומלץ לבצע הערכת שווי הרכב, למיקוח חכם.

מכירת הרכב לפירוק – הכירו את גרר עוזר

מכירת הרכב לפירוק הינה פעולה הנדרשת במקרים קיצוניים, כשהרכב נמצא במצב טוטלוס. מעוניינים למכור את הרכב לפירוק? במיידי? מהיום להיום? הכירו את חברת גרר עוזר. חברת גרר עוזר מתמחה בקניית רכבים לפירוק, קניית רכבים לנסיעה, ומספקת שירות בפריסה ארצית. חברת גרר עוזר נמצאת בתחום מעל ל־25 שנה, מספקת שירות עם אחריות, וקונה את כל סוגי הרכבים. קניית רכבים לפירוק, מהיום להיום, זוהי המומחיות שלנו. גרר עוזר כאן לשרותכם, לצידכם תמיד.

לפרטים נוספים, קבלת הצעת מחיר על הרכב הישן, התקשרו עוד היום – 053-231-3167.

איך מעריכים את שווי הרכב הישן

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

המלצות

רמי כהן
קרא עוד
מגיע בזמן ,אדיב, מקצוען, והעיקר תמחור הוגן וזאת לא הפעם הראשונה שלי, אין ספק אנחת רווחה.. מומלץ בחום
עופר קרמונה
קרא עוד
אבי בחור מקסים ומקצועי, אמין ושירותי באופן נדיר! אין עוד הרבה אנשים שיודעים גם לתת שירות וגם ערך מוסף
אבירם קאו
קרא עוד
שירות פגז !! , היחיד שדבר לעניין , שקבע איתי הגיע בזמן !! שלם מזומן ובמקום ,תודה רבה לך!!!
הקודם
הבא
דילוג לתוכן