ייעוץ חינם:
053-231-3167

איך קונים רכב יד 2 – מה חשוב לדעת

מהנתונים בישראל, כ־60% מאוכלוסיית ישראל לא מסוגלים לסגור את החודש, וזאת בעקבות מגוון סיבות – יוקר המחייה, מוצרים יקרים, חובות ותשלומים מצטברים, ועוד קשיים כאלה ואחרים. ומכאן, הגיעה הפתרון. התושב הממוצע מנסה למצוא פתרונות לחיסכון בכסף – אתרי מסחר בינלאומיים, קניות יד שנייה, ועוד. כמעט תמיד, ב־98% מהמקרים, קניית רכב יד 2 נובעת מהתלבטות ושיקולים כספיים וכלכליים. במאמר זה, חברת גרר עוזר מספרת איך קונים רכב יד 2 ומביאה אליכם את המדריך לקניית רכב משומש. קדימה, נתחיל.

1) טיפולים תקופתיים וקבועים

לפני קניית רכב יד 2, מרבית מהצרכנים מסתכלים לא רק על מחיר הקנייה אלה גם על תחזוקתו העתידית – טיפולים תקופתיים, טיפולים ובעיות חוזרות, וכמובן עלות אחזקה חודשית או שנתית, כל אלה באים בחשבון. בצורה הגיונית, נרצה לקנות רכב יד שנייה שלא עבר את ה־50,000-100,000 קילומטרים. ללא ספק, רכב שעבר קילומטרים רבים ישפיע רבות על עלות התחזוקה השוטפת והעתידית שצפויה לבוא.

בעת הבחירה, כדאי לבחור ברכב שעבר טיפולים תקופתיים לפי הספר, בצורה נכונה ומיטבית. בנוסף, בזמן הבחירה, כדאי לבדוק מראש מהם העלויות הצפויות לרכב – החלפת חלקי חילוף, תחזוקה גדולה, וכו'. ברוב המקרים, מחיר הקנייה של הרכב חייב לכלול את העלויות הצפויות לרכב – תיקונים קלים וגדולים כאחד. לפני הקנייה הסופית, כדאי ומומלץ להעביר את הרכב למוסך מורשה או פרטי, לשם בדיקת תקינות ומצב כללי. שימו לב: רכב יד שנייה כולל בחובו סיכויים לטיפולים ועלויות תחזוקה של כ־30% מערכו הנוכחי של הרכב. כדאי לקחת זאת בחשבון, ולהבין היכן אתם עומדים והאם התמורה משתלמת, בסופו של עניין.

2) צריכת הדלק המשוערת

כחלק מההוצאות החודשיות של הרכב, צריכת הדלק הוא נתון שכדאי לייחס לו חשיבות רבה – הוצאה כבדה. צריכת משוערת של הדלק, ברמה החודשית, מושפעת מכמה גורמים רלוונטיים – תחזוקה שוטפת, מנוע הרכב, משקל הרכב הנוכחי,  וכמובן אופי הנהיגה מצד הנהג. כדאי ומומלץ לבדוק מהי הצריכה הממוצעת. מומלץ וכדאי לברר זאת מראש, להריץ מבחן דרכים בצורה אישית, או להשתמש בשירותי ייעוץ מתאימים.

לאחר בדיקת צריכת הדלק הממוצעת, כדאי להגיע להחלטה הסופית, בחירה נכונה תניב לכם חיסכון. למעשה, נהיגה חסכונית וצריכה ממוצעת תעניק לכם חיסכון של אלפי שקלים בשנה, בחרו בצורה חכמה. כדאי ומומלץ לבדוק זאת מראש במוסך מורשה או פרטי, הסתמכות על נתונים כללים יניבו רק לכישלון. ההמלצה הטובה ביותר – בחרו ברכב יד שנייה עם צריכת דלק חסכונית, עשו שימוש חסכוני ברכב, בחוכמה. כדאי לדעת – ב־80% מהמקרים, רכב יד שנייה (משומש) גורר אחריו הוצאות רבות וצריכת דלק גבוהה.

3) ירידת ערכו של הרכב

לאחר קניית רכב יד ראשונה, לאחר כ־3 שנים, מרבית מהצרכנים מוכרים וקונים רכב חדש בשל ירידת ערכו. ירידת הערך נובעת ממגוון רחב של תנאים – דגמים חדשים וגרסאות שנוצרו, תקופה מודרנית, ועוד הרבה. לכם, הצרכנים, יהיה מאוד קשה לדעת כמה הרכב שלכם יהיה שווה בעוד מספר רב של שנים, וזה לגיטימי. אם זאת, אפשר לקבל אינדיקציה מסוימת מבדיקות כאלה ואחרות – היסטוריה של הדגם והיצרן, ושינויים. מרבית מהצרכנים מעדיפים למכור את הרכב בשנים הראשונות במקום לצאת למסע בדיקות ארוך ומייגע.

ללא ספק, אם אתם מחזיקים ברכב זמן רב, או מעוניינים לקנות רכב יד שנייה ישן, הנתון פחות ידבר אליכם. נתון "ירידת הערך" יהיה רלוונטי יותר עבור רכבים חדשים בגילאי שנה-שלוש שנים לכל היותר. אם זאת, בעת בחירת רכב יד 2, כדאי לקחת את הנתון ברצינות, במידה ומדובר ברכב שנמצא על הכביש פחות מ־3 שנים. אל תסתמכו על הנתונים מפי הצד השלישי (מוכר הרכב), יש לבדוק זאת באמצעות מוסך מורשה או פרטי.

4) עלויות צפויות לביטוח הרכב

במדינת ישראל, נהגים חדשים וותיקים חייבים לעשות ביטוח חובה לרכב ישן וחדש כאחד. קיימים שלושה סוגי ביטוחים הניתנים בישראל – ביטוח חובה, ביטוח מקיף, וביטוח צד ג'. לפני רכישת רכב חדש או יד שנייה, כדאי להבין היכן אנחנו עומדים או הולכים לעמוד בזירה הכלכלית והעתידית. במילים אחרות, כמה בעצם נצטרך לשלם עבור ביטוח הרכב הצפוי להגיע? לפני בחירת רכב חדש או יד שנייה, ניתן לבדוק זאת בקלות. בקרו בגוגל וחפשו את המונח: "מחשבון ביטוח רכב" או "מחשבון ביטוח חובה" את המונח "חובה" ניתן לשנות לפי סוג הביטוח שתרצו לבדוק – ביטוח צד ג', ביטוח מקיף, וכו'. 

מחשבון הביטוח האינטרנטי יספק לכם את התוצאה והתשובה המדויקת ביותר, וזאת על פי מדדים שתצטרכו להציב – נתונים של הרכב, נתונים של הנהג, ופרטים נוספים ואחרים. באופן כללי, מחירי הביטוח בישראל משתנים בהתאם לסוג הרכב, אזור המגורים, גיל ומין הנהג, וותק הנהג בכביש, היסטוריית הביטוח, ועוד הרבה. ברוב המקרים, המחירים נעים בין מאות שקלים לעד אלפי שקלים בשנה. אם ההינו צריכים לנקוב במחיר מדויק יותר, ההינו אומרים שמחירי הביטוח בישראל נעים בסביבות 1,800-4,000 ₪ באופן ממוצע. בנוסף, חברות הביטוח עשויות להכביד בהוצאות העתידיות של הרכב – מיגון הכרחי ודרישות בטיחות.

5) אחריות יצרן של הרכב

ברכישת רכב חדש, מרבית מהצרכנים מקבלים אחריות יצרן מקיפה של בין 1-5 שנות אחריות מלאות. במקרים נדירים, בעיקר ברכבים של מעל 1,000,000 ₪ האחריות תהיה בין 5-10 שנות אחריות מקיפות. רכישתו של רכב יד שנייה עם אחריות יצרן בתוקף תהיה די אידיאלית, עם יתרון – הבטחה לשקט נפשי. רכבים יד שנייה הנמצאים עדיין באחריות מבטיחים לנו טיפול בתקלות ובעיות של הרכב, בחינם וללא עלות. אם זאת, המקרה מאוד נדיר. ברוב המקרים, רכבים שמיועדים למכירה מיצוי אחריות היצרן כבר אבדה.

ללא ספק, קניית רכב יד שנייה עם אחריות יצרן בתוקף תהיה מבורכת, מצוינת, ואף אופטימלית למצב שלנו. בחרו בצורה חכמה, אחריות היצרן של הרכב חייבת להילקח בחשבון, לפחות ברמת הבדיקה. בעת הבחירה, בדקו האם הרכב נמצא עדיין באחריות יצרן, ואם לא, בחנו את האופציות בצורה שכולה וחכמה. אחריות יצרן לרכב יד שנייה תהיה נכס אדיר עבורכם, רכב יד שנייה גורר אחריו הוצאות רבות, ואחריות היצרן תכסה זאת.

לסיכום – בשורה התחתונה

מלבד 5 הפרמטרים שציינו קודם לכן, קיימים גם עלויות נוספות – אביזרים וחלקים שדורשים החלפה. חלק מהאביזרים יכולים להיות זולים יותר, וחלקם יקרים הרבה יותר. בנוסף, ייתכנו תיקונים קלים או גדולים, בעיקר עם מדובר ברכב ללא אחריות יצרן. באופן ממוצע, בעת בחירת רכב יד שנייה, כדאי לקחת בחשבון הוצאה מוערכת של בין 1000-2000 ₪ בשנה. אחרי הכל, מדובר ברכב יד שנייה אשר שומש על ידי גורם אחר. לסיכום, בשורה התחתונה, אלה הם 5 הפרמטרים שכדאי לבדוק, בעת קניית רכב יד שנייה.

יש לכם רכב יד שנייה? לא מתפקד כלל? מעוניינים למכור אותו לפירוק במיידי? גרר עוזר כאן לרשותכם. חברת גרר עוזרת מתמחה בשירותי פירוק רכבים בכל רחבי הארץ עם המחירים

איך קונים רכב יד 2 – מה חשוב לדעת

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

המלצות

רמי כהן
קרא עוד
מגיע בזמן ,אדיב, מקצוען, והעיקר תמחור הוגן וזאת לא הפעם הראשונה שלי, אין ספק אנחת רווחה.. מומלץ בחום
עופר קרמונה
קרא עוד
אבי בחור מקסים ומקצועי, אמין ושירותי באופן נדיר! אין עוד הרבה אנשים שיודעים גם לתת שירות וגם ערך מוסף
אבירם קאו
קרא עוד
שירות פגז !! , היחיד שדבר לעניין , שקבע איתי הגיע בזמן !! שלם מזומן ובמקום ,תודה רבה לך!!!
הקודם
הבא
דילוג לתוכן