ייעוץ חינם:
053-231-3167

טוב לדעת: החלקים ברכב ששווים הכי הרבה כסף

עבודתו העיקרית של קונה הרכבים מתחלקת לשתיים: מציאת הרכב המועדף ופירוק הרכב ומכירת החלקים. ישנם חלקים ששווים יותר כסף מחלקים אחרים, ישנם כאלה שפחות, וחלק קטן יותר כמעט ולא שווה כלום. מעוניינים לדעת מהם החלקים ברכב ששווים הכי הרבה כסף? גרר עוזר מספרת לראשונה אודות החלקים. בואו ניגש ישר לעניין – מהם החלקים ברכב שקונה רכבים מעוניין בהם? מהם החלקים היקרים? נתחיל.

חלק מספר 1 – מנוע רכב

כלי תחבורה ממונעים, רכבים אישיים, וכלי תחבורה נוספים מופעלים ע"י מנוע עוצמתי וחזק. ברכב האישי, מערכת החשמל, שריפת הדלק, אספקת אנרגיה, ואפילו טעינה סולארית מופעלת ועוברת דרך מנוע הרכב. כלל הפעילויות הטכניות והמכניות עוברות דרך בקרה וניתור של מערכות הרכב, וכמובן דרך מנוע הרכב.

ברוב המקרים, מנוע הרכב הנפוץ ביותר הוא מסוג בעירה פנימית והוא מופעל ע"י שריפת בנזין או סולר. המנוע של הרכב הבסיסי ביותר מורכב מארבעה בוכנות, כל בוכנה נמצאת בצילינדר נפרד. חייו המינימליים של מנוע הרכב מגיעים עד ל- 500,000 ק"מ. העלות הממוצעת למכירת מנוע רכב יד שנייה היא כ- 5,000-6,000 ₪. ללא ספק, מדובר באחד החלקים היקרים ביותר ברכב, כאלה שקונה רכבים ישמח מאוד לקבל.

חלק מספר 2 – ממיר קטליטי

ממיר קטליטי הוא רכיב מכני הנמצא ברכב שתפקידו העיקרי הוא הקטנת זיהום האוויר ממערכת הפליטה. לרוב, הממיר הקליטי נמצא ברכבים מנוע בעירה פנימית, ומספק תגובה שמעניקה הפחתה של זיהומי האוויר. ממיר קטליטי הוא אחד הרכיבים היקרים ביותר שתמצאו ברכב, למעשה, גונבים אותו בדיוק מהסיבה הזאת. מכירו של ממיר קטליטי יד שנייה נע בין 400 ₪ ועד ל- 5,000 ₪ ואף יותר. קונה רכבים לפירוק מעריך את שיווי הרכב לפי החלקים הפנימיים, מחירם הנוכחי בשוק, ומצב הרכיבים ברכב. ללא ספק, ממיר קטליטי הוא אחד מהרכיבים המכניים המוערכים והיקרים ביותר, הפלדיום שווה הרבה, אפילו קצת יותר מזהב.

בתקופת הקורונה, הנחושת והפלדיום הפכו לרכיבים מאוד נדירים, יקרים, וקשים מאוד להשגה. לידיעתכם: ממיר קטליטי מורכב מנחושת עשירה וכמות גדולה של חומר הפלדיום המוכר. הפלדיום משמש גם בתחום רפואת השיניים וגם בתחומי אסתטיקה ויופי.

ממיר
ממיר רכב של פיגו 2011. צולם על ידי גרר עוזר

חלק מספר 3 – גיר אוטומטי

תיבת ההילוכים היא רכיב מכני אשר "מדבר" עם התקן מניע שאחראי על שינוי המהירות ומבוסס על גבי דלק. לרוב, תיבת ההילוכים מבוססת ומתפקדת על מנועי בנזין, מנוע חשמלי, או מנוע מסוג דיזל. ישנם שני תיבות הילוכים נפוצות: תיבת הילוכים אוטומטית, ותיבת הילוכים ידנית. תיבת ההילוכים האוטומטית נפוצה הרבה יותר, מעניקה למשתמש נוחות וקלות בעת הנסיעה. גיר אוטומטי הוא מונח נפוץ שמתאר את תיבת ההילוכים. אם בעבר ההינו צריכים לעביר הילוך בצורה עצמאית, בגיר אוטומטי זה נעשה בצורה חופשית ע"י הרכב. ברוב המקרים, בעידן המודרני, הגיר האוטומטי מבוסס ממיר מומנט ומכיל ארבעה הילוכים עבור המשתמש.

תיבת ההילוכים האוטומטית, הגיר האוטומטי והאיכותי, הוא רכיב מכני שמצא ברכב ושווה הרבה מאוד כסף. המחיר עבור קניית גיר אוטומטי מקונה רכבים יעלה לכם החל מ- 3,000 ₪ ברמה המינימלית. ישנם רכבים שהגיר האוטומטי יכול גם להגיע ל- 4,000 ₪ ואף 5,000 ₪. ללא ספק, מדובר ברכיב יקר ערך, לא זול בכלל, וכזה שקונה רכבים ישמח לקבל וישלם לכם תמורתו סכום נכבד מאוד.

גיר ברכב
קרדיט: ככה נראית תיבת הילוכים אוטומטית, קרדיט לאתר Pixabay

חלק מספר 4 – מחשב רכב

מחשב רכב הוא חלק אלקטרוני וחכם שנמצא ברוב הרכבים החדשים והמודרניים, כן, גם ברכבים די ישנים. ברכב הפרטי או ברכב החברה, מחשב הרכב מקבל מידע אודות הנתונים של המערכות השונות, הוא מסוגל למדוד את הנתונים טוב יותר ולספק מידע אמיתי ומדויק מאוד. מחשב הרכב נועד במטרה לבדוק את נתוני הרכב, בעיות למיניהם, ודברים שלא עובדים כשורה. המחשב מסוגל למדוד את טמפרטורת המנוע, לחץ השמן, כמות החמצן המשוערת, לחץ האוויר של הצמיגים, מערכת ההיגוי, תיבת ההילוכים, הדלק, ועוד.

מחשב הרכב מעניק פתרונות רבים למשתמשים, הוא מספק התרעה לגבי תקלות ולגבי מערכות שונות. בנוסף, המחשב מסוגל לנתח אודות הפעילות של הרכב, התנהגות והרגלים של הנהג, וכמו כן גם אודות בדיקה של תקלות טכניות נוספות. בסיום, מחשב הרכב מציע את עזרתו ונותן את הפתרון הטוב ביותר. ללא ספק, מחשב רכב עולה לא מעט כסף, הוא יכול להתחיל ב- 1,000 ₪ ויכול להסתיים גם ב- 2,000 ₪ ואף יותר. המחירים תלויים ברמת החדשנות של הרכב, ביציאתו לשוק, ובדגם וביצרן, ונתונים נוספים. בזמן תקלות, מחשב הרכב מספק אבחון טוב יותר, מסייע במבחן הטסטים, וכמובן תורם באבחון תקלות ובעיות רכב.

בעת פירוק רכבים, קונה רכבים עם ניסיון ידע להעריך האם מדובר במחשב רכב יקר או זול. ללא ספק, מכירת הרכב לפירוק וקבלת כסף תמורתו תיבחן לאחר בדיקה של רכיבי הרכב, וכמובן לאחר בדיקת מחשב הרכב. אם מחשב הרכב שווה ערך בשוק המקומי, התמורה לפירוק הרכב תהיה גבוהה מן הרגיל.

אלה הם 4 החלקים המשמעותיים והעיקריים שנחשבים כרכיבים היקרים ביותר שניתן למצוא לאחר הפירוק. מעוניינים למכור את הרכב שלכם? רוצים לקבל הצעת מחיר הוגנת תמורתו? התקשרו עכשיו לגרר עוזר – 053-231-3167. בכל שאלה אנחנו כאן לשרותכם, צוות גרר עוזר.

החלקים ברכב ששווים הכי הרבה כסף

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

המלצות

רמי כהן
קרא עוד
מגיע בזמן ,אדיב, מקצוען, והעיקר תמחור הוגן וזאת לא הפעם הראשונה שלי, אין ספק אנחת רווחה.. מומלץ בחום
עופר קרמונה
קרא עוד
אבי בחור מקסים ומקצועי, אמין ושירותי באופן נדיר! אין עוד הרבה אנשים שיודעים גם לתת שירות וגם ערך מוסף
אבירם קאו
קרא עוד
שירות פגז !! , היחיד שדבר לעניין , שקבע איתי הגיע בזמן !! שלם מזומן ובמקום ,תודה רבה לך!!!
הקודם
הבא
דילוג לתוכן