ייעוץ חינם:
050-351-1779

הרכב עבר תאונה? אלו האופציות שלכם

בשנת 2021, במאה ה־21, מהנתונים שנבדקו קודם, קיימת עליה חדה בישראל בכמות התאונות השנתיות. אם הרכב שלכם עבר תאונה כזו או אחרת, תדעו שלא הכל אבוד. בשלב הראשון, וודאו מהו הנזק הנגרם לרכב. בשלב השני, וודאו שקיים ביטוח מתאים ומכסה. בשלב השלישי, דווחו לחברת הביטוח. מכאן, הטיפולים עוברים לשליטתה של חברת הביטוח. חוץ מפנייה לחברת הביטוח קיימים עוד שני אופציות לשרותכם. במאמר זה, חברת גרר עוזר מספרת על האופציות שעומדות בפניכם, בעיקר כאשר הרכב עבר תאונה.

האפשרות הראשונה – פנייה אל חברת הביטוח

חברת ביטוח רכב מספקת את שירותיה לצרכנים, לעסקים, לעמותות, ולכל הקהלים הנדרשים לכך – כולם. חברת ביטוח היא סוג של "גשר" המעניק מערכת יחסים רצופה ושקטה עם בעלי הרכב, ביטחון נפשי, וכו'. במקרים של תאונה, קטנה או גדולה כאחד, כדאי ליידע ולדווח לחברת הביטוח על התרחיש. אם יש בידכם ביטוח מקיף לרכב, אתם מכוסים ב־100%, ומהצד השני, אם ברשותכם ביטוח חובה, אינכם מכוסים כלל.

לאחר דיווח התאונה לחברת הביטוח יישלח אליכם שמאי מטעם הביטוח לצורך בדיקה והערכת הנזק. ברוב המקרים, חברת הביטוח תכסה את כלל התיקונים האפשריים, בהתאם לתקנון ומדיניות הביטוחים. כדאי לציין: חלק מהתרחישים ידרשו ממכם השתתפות עצמית נמוכה, בהתאם להסכם מול חברת הביטוח. ללא ספק, במקרים של תאונה, קלה או קשה, כדאי לערב ולפנות אל חברת הביטוח, זה יניב תוצאות טובות יותר.

האפשרות השנייה – פנייה אל קונה רכבים לפירוק

קונה רכבים לפירוק הוא אדם אשר מתמחה בסחר של רכבים, חלקי חילוף, ושדרוג רכבים ישנים לנסיעה. במקרים של תאונות קשות, במקרים שמדובר על רכב ישן, קונה רכבים לפירוק תהיה אופציה אידיאלית. האפשרות הזאת, האפשרות השנייה, מיועדת לרכבים שחברת הביטוח "אכזבה", שמחיר המחירון נמוך, או שהעלויות לתיקון הרכב די גדולות מהרגיל. פנייה אל קונה רכבים לפירוק תהיה אופציה מעניינת וחכמה. המחירים שתקבלו הם בין 500-5,000 ₪ לכל היותר, בהתאם לסוג, ליצרן, ולשנת היציאה של הרכב האישי. אם זאת, מדובר באופציה כאשר "אין ברירה" עדיין כדאי לשקול את האופציה הראשונה – חברת הביטוח.

ברוב המקרים, קונה רכבים מספק את שירותיו בפריסה ארצית, ביניהם – קונה רכבים לפירוק במרכז. התמורה די ראויה, לשני הצדדים – קונה הרכבים מרוויח על החלקים הישנים, והלקוח מרוויח על הרכב. תיקונים של רכבים שעברו תאונות, לרוב, יצברו הוצאות רבות, הוצאות דלק ותיקונים חוזרים. כדאי ומומלץ לחשוב על העניין בצורה כלכלית, תיקונים של הרכב עולים הון תועפות ואותם התיקונים יכולים לחזור. בסופו של דבר, העניין נתון לשיקולכם האישי, בחרו בצורה חכמה את האופציה הטובה ביותר – עבורכם כמובן.

האפשרות השלישית – תיקון עצמי במוסך מורשה או פרטי

האפשרות השלישית, ברוב המקרים, מתאימה לרכבים שעברו תאונות קטנות, ללא התערבות של הביטוח. במקרים שבהם הרכב עבר תאונה קטנה עד בינונית, ניתן לתקן את "הנזק המצטבר" באמצעות מוסכים. לבחירתכם שני אופציות מובילות – מוסך מורשה ומוסמך פרטי. האופציה השלישית תתקיים בתנאי אחד – התיקון חייב להיות זול מהרגיל, לא מוגזם, ומשתלם לשני הצדדים. ומהצד השני, במידה והתיקונים יקרים יותר משווי הרכב, תיקון עצמי במוסך מורשה או פרטי תהיה אופציה לא רלוונטית, לא משתלמת בכלל. אם זאת, כדאי להכיר ולחשוב על האופציה באופן רציני, תיקון עצמי יכולה להיות אופציה מעניינת ומשתלמת.

במקרים של תאונה, התרחיש יכול להוביל לשני מישורים – תביעה של הביטוח או תביעה של בעל הרכב. ברוב המקרים, אם הצד השלישי מעורב בתאונה, ללא ביטוח מקיף, הוא ישע בעלויות הצדדיות. ומהצד השני, אם התאונה קרתה באשמתכם, ברוב המוחלט של המקרים, תצטרכו לספוג את עלויות התיקון בצורה עצמית. מוסך מורשה או פרטי יספק לכם את כלל התיקונים הניתנים לרכב, החלפת רכיבים, חלקי חילוף, ועוד הרבה. ללא ספק, אם שני האופציות לא רלוונטיות עבורכם, האופציה השלישית יכולה לתרום רבות. עברתם תאונה? תיקון עצמי במוסך מורשה או פרטי תהיה בחירה מצוינת, כלכלית ככל הניתן, ואפשרית להשגה.

לסיכום – בשורה התחתונה

לסיכום, בשורה התחתונה, אלה הם שלושת האופציות האפשריות אשר עומדות לרשותכם, בזמנים קשים. הרכב שלכם עבר תאונה קלה או קשה? 3 האופציות עומדות לרשותכם. כעת, כל שנותר הוא לבחור בחוכמה. מעוניינים למכור את הרכב לפירוק? גרר עוזר יספקו לכם את התמורה הטובה ביותר – בהתאם למצב הרכב. צוות גרר עוזר תספק לכם הצעת מחיר עבור שיווי הרכב, תספק ייעוץ ראשוני, ושירות לקוחות בכל עת. לפרטים נוספים ולקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית התקשרו עכשיו – 050-351-1779. לצידכם, גרר עוזר.

קונה רכבים לאחר תאונה

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

המלצות

רמי כהן
קרא עוד
מגיע בזמן ,אדיב, מקצוען, והעיקר תמחור הוגן וזאת לא הפעם הראשונה שלי, אין ספק אנחת רווחה.. מומלץ בחום
עופר קרמונה
קרא עוד
אבי בחור מקסים ומקצועי, אמין ושירותי באופן נדיר! אין עוד הרבה אנשים שיודעים גם לתת שירות וגם ערך מוסף
אבירם קאו
קרא עוד
שירות פגז !! , היחיד שדבר לעניין , שקבע איתי הגיע בזמן !! שלם מזומן ובמקום ,תודה רבה לך!!!
הקודם
הבא
דילוג לתוכן