ייעוץ חינם:
053-231-3167

חוק גריטת רכב – מה זה אומר?

על פי הנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בסוף שנת 2021, נמצאו כ־3,840,104 רכבים בישראל. מתוך נתונים אלה, כ־3,312,273 נמצאו כרכבים פרטיים. לעומת שנת 2020, בשנת 2021, חל גידול משמעותי של 4.4% בשימוש כלי רכב פרטיים בישראל. וכיום, בשנת 2022, אנו יכולים לראות שכמות הרכבים על הכביש גדלה משמעותית. במאמר זה, גרר עוזר מספרים מהו חוק גריטת רכב.

מהו חוק גריטת רכב – מה זה אומר?

בשנת 2010, הוקמה תוכנית ממשלתית לגריטת רכבים על ידי המשרד להגנת הסביבה. מטרת התוכנית הממשלתית הייתה צמצום כמות הרכבים שאינם בשימוש, הפחתת הזיהום, והורדת רכבים מזהמים או לא בטוחים מהכביש לצמיתות. כמובן, תוכנית זאת לא הייתה בחינם. התושבים והצרכנים הזכאיים קיבלו מימון, תמורה כספית, עבור רכבם הישן. התמורה הייתה מינימלית מאוד, התמורה הייתה כ־3,000₪ עבור גריטת רכבים אשר נמצאים על הכביש כ־15 שנה ועד ל־20 שנה.

תוכנית גריטת הרכבים הממשלתית של המשרד להגנת הסביבה הצליחה רבות בישראל. למעשה, באותם הזמנים, תוכנית זו, הצליחה להוריד מהכביש מאות ואף אלפי רכבים ישנים או לא פעילים. 

כדאי לדעת: תוכנית גריטת הרכבים איננה פעילה, ולכן, העומס בכבישים גבר מאז שנת 2010. מאז הפסקת התוכנית, גם רמת הזיהום החלה להיות מורגשת, לצערנו. ללא ספק, תוכנית גריטת הרכבים הממשלתית תרמה רבות בהרבה מובנים, וכיום, ממש חסרה. הידעתם? תוכנית זו, הופסקה בעקבות מחסור בתקציב או במימון ממשלתי, ולפיכך, הופסקה לאלתר. אנו מקווים שתוכנית זו תחזור בעתיד.

מהו תהליך גריטת רכב בישראל – אודותיו

תהליך גריטת רכב בישראל מבוצע ופועל על פי התנאים של משרד התחבורה, אתם, כצרכנים, חייבים לעמוד בתנאים ובקריטריונים שמציבה משרד התחבורה הישראלית. שימו לב: חברת גרר עוזר לא לוקחת שום אחריות בגין השלבים, התהליך, או הנזקים. האחריות על המשתמש בלבד.

אז מהו התהליך השלם? איך עושים את זה? הנה מספר שלבים שכדאי לדעת:

  1. זיהוי ראשוני – בשלב הראשון, תצטרכו להתייצב במשרד הרישוי עם פרטים מזהים: רישיון נהיגה, תעודת זהות, הוכחה כבעלי רכב או הוכחה (מסמך כתוב) כמיופה כוח. אלה הם המסמכים הראשוניים שתצטרכו להכין למטרות זיהוי ראשוני ולהמשך התהליך.
  2. עמידה בתנאים והקריטריונים – משרד הרישוי ומשרד התחבורה פועל על פי חוקים קפדניים, חוקים, תנאים, וקריטריונים שאתם חייבים לעמוד בהם. בפרט, הרכב, חייב לעמוד בכל הקריטריונים המוצבים בחוק גריטת רכב. בנוסף, רישיון הרכב חייב להיות בתוקף גם בשנה הקודמת, וכן, הרכב חייב להיות נקי מכל שעבוד, עיקול, או מגבלה אחרת שהיא.
  3. ביטול רישיון הרכב לצמיתות – לאחר שכל הפרטים מאומתים ועברתם את כל החומות, פקידי הרישוי יבצעו תהליך שנקרא ביטול רישום הרכב. סיבת הביטול תהיה – גריטה. לאחר שהתהליך יושלם, רישיון הרכב יבוטל לצמיתות ולא יחודש לעולם. שימו לב: תהליך זה הינו דרסטי ובלתי הפיך, לאחריו, רישיון הרכב לא יוכל להתחדש עוד לעולם.
  4. תשלום ופיצוי יחסי – תשלום ופיצוי יחסי על הרכב יבוצע רק לאחר מילוי שני הטפסים: טופס החזר גריטת רכב, וטופס החזר אגרה. לאחר מכן, פקיד הרישוי ימלא בקשה לפיצוי ותשלום בעל הרכב או מיופה הכוח. בשביל לקבל את המענק הכספי, פקיד הרישוי יזדקק לצילום המחאה הכולל את פרטי החשבון. פעולה זו נדרשת במטרה לקבל את הכסף לחשבון הבנק עבור תהליך הגריטה. ייתכן שתקבלו החזר יחסי על אגרת הרישוי ששילמתם.
  5. קבלת האישור הסופי – מכאן, תקבלו את האישור הסופי שתהליך זה הסתיים בהצלחה. כמובן, רק לאחר ביקור במגרש הגרוטאות ובדיקת כל הנאמר. ביקור במגרש הגרוטאות הינו חובה ובו יבדקו את מספר הרכב, מספר השלדה, מספר המנוע, והמצב הפיזי של הרכב. לאחר קבלת כל הנתונים, תימסר אליכם הודעה נוספת אודות אישור הגריטה והתשלום. וזהו, מכאן, כל שנותר הוא לחכות לתשלום בחשבון הבנק שמסרתם בתחילת התהליך.

אלה הם חמשת השלבים המלאים לתהליך גריטת רכב בישראל בתוכנית הגריטה הממשלתית. שימו לב: כדאי ומומלץ להיעזר בתהליך בבעל מקצוע, מומחה חיצוני ומוסמך לתהליכי גריטה ורישוי. תהליכים אלו מאוד פשוטים ואם זאת דורשים קצת הבנה, מחשבה, ויסודיות עד לפרטים הקטנים.

האלטרנטיבה שקיימת בתחום – קונה רכבים לפירוק

למרות כל הנאמר, חוק גריטת רכבים וקבלת פיצוי כספי תמורת הרכב בוטלה מזמן. אם זאת, קיימת אלטרנטיבה טובה אפילו יותר – קונה רכבים לפירוק. קונה רכבים לפירוק הינו אדם המספק שירות די דומה – קניית רכבים ישנים, מכירתם לנסיעה, לפירוק, או למחזור. ואתם? מקבלים החזר כספי. כולם מרוויחים מצורת ההתנהלות החדשה – win-win. זוהי האלטרנטיבה הטובה ביותר כיום. ניתן להרוויח תמורת הרכב הישן בין 500-5,000₪. זה השירות המבורך שכל בעל רכב וותיק חייב להכיר.

אז למה לבחור דווקא בנו? הנה מספר סיבות מוצדקות:

  • שירות אישי ומקצועי – חברת גרר עוזר נמצאת בתחום מעל 25 שנה ומספקת שירות אישי, אדיב, ומקצועי לכלל התושבים. אנו מתחייבים להיות סבלניים, לחסוך זמן וכאבי ראש. שירות מנצח על ידי צוות שאוהבים צרכנים, אנשים, ובעלי רכבים.
  • פריסה ארצית – לא משנה איפה אתם נמצאים, אנחנו נגיע עד אליכם. חברתינו, מספקת שירות בפריסה ארצית, בכל רחבי ישראל. אנו נספק שירות באזור המרכז, הדרום, והצפון. אנחנו מגיעים גם ליישובים, קיבוצים, וערים קטנים באזור השרון.
  • מחירים מנצחים – אצלנו, בגרר עוזר, תקבלו מחירים מנצחים ומצוינים לכל כיס. מעוניינים למכור את הרכב הישן לפירוק? אצלנו תקבלו מחירים אטרקטיביים ובמזומן. אנו מתחייבים להיות הוגנים ואמינים בכל שלב בתהליך. המחירים הטובים ביותר בישראל, רק אצלנו.

מחפשים אלטרנטיבה אחרת לגריטת הרכב הישן? הגעתם למקום הנכון! לפרטים נוספים, קביעת פגישה, או קבלת הצעת מחיר עבור הרכב הישן שלכם, התקשרו עכשיו – 053-231-3167.

חוק גריטת רכב

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

המלצות

רמי כהן
קרא עוד
מגיע בזמן ,אדיב, מקצוען, והעיקר תמחור הוגן וזאת לא הפעם הראשונה שלי, אין ספק אנחת רווחה.. מומלץ בחום
עופר קרמונה
קרא עוד
אבי בחור מקסים ומקצועי, אמין ושירותי באופן נדיר! אין עוד הרבה אנשים שיודעים גם לתת שירות וגם ערך מוסף
אבירם קאו
קרא עוד
שירות פגז !! , היחיד שדבר לעניין , שקבע איתי הגיע בזמן !! שלם מזומן ובמקום ,תודה רבה לך!!!
הקודם
הבא