ייעוץ חינם:
050-351-1779

טיפים לתחזוקת הרכב – 8 טיפים שימושיים

לאחר תקופה ממושכת עם הרכב, כל אחד, ללא יוצא מן הכלל, חייב לתחזק את הרכב בצורה יסודית. ישנם רכבים שדורשים יותר תחזוקה וישנם פחות. לרוב, הרכבים שדורשים יותר תחזוקה הם ישנים יותר. נהגים חדשים? וותיקים? אנחנו בטוחים שחלק מן הטיפים יחדשו לכם. הנה 10 טיפים שימושיים לתחזוקת הרכב.

1) טיפולים שנתיים לרכב

מטרתם של הטיפולים השנתיים לרכב היא למנוע תקלות עתידיות, לטפל בבעיות הקיימות ברכב, ובעיקר לוודא שהרכב נוסע בצורה תקינה, שכלל הדברים עובדים כראוי. למעשה, מדובר בטיפול שנתי חובה. ומהצד השני, ללא ספק, הטיפולים השנתיים מגדילים את חייו של הרכב ומספקים תחזוקה יוצאת דופן. בין הטיפולים השנתיים תרצו לבדוק – מסנני האוויר ומערכות הקירור, מערכת התאורה והפנסים, בלמי ומעצורי הרכב, צמיגים ולחץ אוויר, מראות וכיוונים, ועוד הרבה. כל הדברים האלה חייבים לעבוד בצורה אחידה וטובה, אם משהו לא עובד בצורה תקינה יש לתקנו או להחליפו בהקדם האפשרי.

2) צמיגים ולחץ אוויר

בעונות הקיץ והעונות החמות ביותר, קיים חשש שהצמיגים עשויים להתפוצץ עכב התחממות יתר. הצמיגים מהווים חלק בלתי נפרד מהנסיעה, והם חשובים לא פחות מרכיבים אחרים. בדקו מה מצב הצמיגים, בדקו את לחץ האוויר, ובדקו האם ישנים סימנים לשחיקה, יובש, או אפילו בדקים מסוימים. לידיעתכם, מדובר בחלק מאוד חשוב בביטחון הנוסעים והנהג, ולכן יש לבדוק את כל הנתונים היטב. צמיג יבש או סדוק מעיד על צמיג פגום מכל בחינה, אם אתם רואים מצב כזה או דומה, יש להחליף את הצמיג בהקדם, הבטיחות חשובה.

3) מצבר הרכב

המצבר של הרכב הוא בעצם סוללה חשמלית שאחראית על ייצור החשמל לכלל החלקים החשובים. למעשה, המצבר הוא החלק החשוב ביותר ברכב שלכם. בקיץ ובעונות הסתיו המצבר עובד שעות ארוכות, מספק את דרישות המערכת והמיזוג, ומעניק סביבת הגנה ובטיחות לרכב. מצבר לא תקין, מצבר לא עובד, יכול לגרום לכם להישאר תקועים לצד של הכביש, ולכן יש לקחת זאת בחשבון. בעת הבדיקה, בחנו היטב מה מצבו של המצבר, אם הוא נחלש עם הזמן או מראה סימנים כאלה ואחרים יש להחליפו בהקדם, עוד היום.

4) מערכת הקירור ומיזוג האוויר

מערכת הקירור ומיזוג האוויר משחקת תפקיד חשוב, בעיקר בעונות הקיץ והחורף. ללא המיזוג, תנאי הנסיעה יכולים להשתנות, עצבים יכולים להיווצר, ושום דבר טוב לא ייצא מזה. עמידה בתנאי חוץ חמים, הם אלה שיגרמו למערכת הקירור ומיזוג האוויר לזייף. לכן, בדקו את מערכת הקירור, וודאו שהמנוע לא מתחמם, בדקו את נוזל הקירור ואת צינורות הגומי. אם אתם חשים במשהו לא תקין, בדקו זאת במיידי, ייתכן שאתם צודקים. ישנם מקרים שהוזנחו ובעקבות זאת גרמו נזק משמעותי למנוע הרכב, לכן קחו זאת ברצינות. בדקו את מערכת המיזוג מא' ועד ת', או בקשו ממוסמך פרטי או מורשה לעשות זאת בשמכם.

5) שמנים ומים

השמן והמים ברכב הם שחקני מפתח, הם חלק בלתי נפרד מהעסקה, והם חייבים להיבדק בכל בוקר. למעשה, בלעדי השמן והמים הרכב יצבור בלאי עצום, יתפקד בצורה לא תקינה, ויצבור תקלות ובעיות. לפיכך, בדקו בכל בוקר שברכב שלכם קיים שמן ומים בכמויות נכונות, בדקו גם את האיכות של השמן. אם אתם חשים שהרכב שלכם שותה שמן בצורה מוגזמת, ייתכן שמשהו לא תקין, יש לשלוח אותו למוסך. הקפידו על הבדיקות החוזרות, וודאו שיש כמויות נכונות של שמן ומים, במידה ולא הוסיפו. מדובר על פעולה די פשוטה, חשובה, ורצינית מאוד, פשוט אל תזניחו.

6) הצללה לרכב

מדוברים על פתרונות מסוימים אשר תורמים לתחזוקת הרכבים, תורמת בפני נזקי שמש חזקים. כפי שאתם יודעים, בישראל השמש די חמה, מאוד חמה. לעיתים, במשך הזמן, השמש עשויה לשרוף את צבע הרכב, ואף לפגוע בפנים הרכב. לפיכך, הוקמו פתרונות הצללה שמגנים על הרכב בפני החום. ישנם 3 פתרונות די יצירתיים – הראשונה, מגן שמש. מגן השמש נמצא בפנים הרכב ומגן בפני החום הקשה. השנייה, כיסוי לרכב. לרוב, הכיסויים נמצאים מחוץ לרכב ומגנים על הרכב בצורה הטובה ביותר. השלישית, וילונות לרכב. הווילונות תורמות בזמן הנסיעה, מסתירות את קרני השמש, ומגינות על הרכב מפני החום. מדובר בשלושה פתרונות טובים, שכמעט כל אדם משתמש. השתמשו באחד הפתרונות, זה יתרום ויציל את הרכב מפני השמש.

*ניתן להשתמש בווקס ליצירת שכבת הגנה מפני השמש, פתרון מאוד יעיל ואפקטיבי.

7) המגבים של הרכב

המגבים של הרכב מתפקדים כשחקן ראשי בהצגה, הם מתפקדים גם בקיץ ובעיקר בחורף. ע"פ משרד התחבורה, רכב ללא מגב תקין לא רשאי לנסוע על הכביש – הן בקיץ והן בחורף. בחורף המגב יותר נפוץ ומשומש בעיקר בזמני גשם וסערות. לעומת זאת, גם בקיץ יש למגב שימוש די אידיאלי – לכלוך שנופל מהעצים, חרא של יונים, ונפלות טבע נוספות, כל אלה יכולים להיות מטרה שימושית להפעלת מגב הרכב בעונות הקיץ החמות. ללא ספק, המגבים חשובות, בדקו שהם תקינות והם עובדים כראוי. כמו כן, בדקו שהגומי של המגב גמיש ועושה את עבודתו בצורה טובה, ושאין סימנים של אי-תקינות.

8) נהיגה נכונה

לא מדובר בסעיף או פרמטר שנועד לתרום לתחזוקת הרכב, אם כי, באופן לא ישיר, הוא יתרום את חלקו. נהיגה נכונה משפיעה על הבעיות והתקלות שיכולות להתעורר, נהיגה לא נכונה תהרוס את הרכב. בעת הנסיעה הראשונה, בבוקר, השתדלו לא לאמץ את המנוע בצורה דרסטית, אלה אם כן הוא התחמם כבר. נסיעה לא נכונה ששוחקת את המנוע והרכיבים תגרום לתופעות לוואי רבות, וביניהם תזרז את הטיפולים. בקיצור, נסו להימנע מנהיגה שוחקת ולא נכונה, אל תאמצו את המנוע ללא סיבה, אל תיסעו בדרכי אפר. נהיגה נכונה תמנע את כלל הבעיות, תאפשר לכם לשמור את הרכב ללא טיפולים למשך זמן רב יותר.

לסיכום כולל

אלה הם 8 טיפים לתחזוקת הרכב בקיץ ובחורף. ללא צל של ספק, השימושים והנהיגה הנכונה הם אלה שיפחיתו את הסיכונים האפשריים, את הבעיות והתקלות, ואת הבלאי שעשוי להתרחש. נהגו ברכב בצורה חכמה, עשו את הדברים בצורה הנכונה, ותמיד היו עם היד על הדופק. טיפול בזמן הוא הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים להעניק לרכב שלכם, פעם בשנה בצעו את אחד או יותר מהפרמטרים והכל יהיה בסדר.

מקווים שהצלחנו לתת את הטיפים הכי טובים לתחזוקת הרכב.

גרר עוזר.

טיפים לתחזוקת הרכב – 8 טיפים שימושיים

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

המלצות

רמי כהן
קרא עוד
מגיע בזמן ,אדיב, מקצוען, והעיקר תמחור הוגן וזאת לא הפעם הראשונה שלי, אין ספק אנחת רווחה.. מומלץ בחום
עופר קרמונה
קרא עוד
אבי בחור מקסים ומקצועי, אמין ושירותי באופן נדיר! אין עוד הרבה אנשים שיודעים גם לתת שירות וגם ערך מוסף
אבירם קאו
קרא עוד
שירות פגז !! , היחיד שדבר לעניין , שקבע איתי הגיע בזמן !! שלם מזומן ובמקום ,תודה רבה לך!!!
הקודם
הבא
דילוג לתוכן