ייעוץ חינם:
053-231-3167

טרייד אין לרכב – יתרונות

אחת ההמצאות הטכנולוגיות הטובות והנוחות של המין האנושי הוא הרכב הפרטי. ובכל זאת, לעיתים תם זמנו של רכבנו הפרטי, ויש צורך ברכב חדש. בשלב זה, עומד בפנינו מכלול שלם של אפשרויות: מכירת הרכב לפירוק (במידה והוא ישן ובלתי שמיש בעליל עוד), מכירת הרכב בתור יד שנייה, וכמובן, טרייד אין – ויש עוד אפשרויות. במאמר זה, נעסוק באחת האופציות המשתלמות והפופולריות ביותר בשוק הישראלי – טרייד אין לרכבים. על מה מדובר? מהם יתרונות השיטה? ובכל זאת, כשהיא לא רלוונטית, מה כבר ניתן לעשות? ניגש לעניינים.

טרייד אין – איך עובד התהליך?

טרייד אין, כשמו, הוא תהליך שמממש עקרון פשוט של סחר-חליפין. ובמילים פשוטות: עסקת החלפה בין בעל רכב אחד לאחר. למשל, נניח ואתם מעוניינים להשתתף בעסקת טרייד אין – בתור שלב ראשוני תגיעו לחברת ליסינג (לרוב) ותסבירו להם את המצב: מה סוג הרכב שלכם? מה מצבו? בשלב זה, תצטרכו פשוט להעביר להם את כל הניירת הטכנית ומה שידוע לכם על הרכב אשר יעבור הערכת מצב קפדנית על ידם. מכאן, יש מעין “משא ומתן” בו תתאמו ציפיות – ולבסוף תגיעו להערכת מחיר מוסכמת על שני הצדדים. כעת, תציג בפניכם החברה את מבחר הרכבים שהיא מעמידה לעסקאות הטרייד אין השונות. לפי הערכת המחיר שקיבלתם, תוכלו “לשלם” על רכב מן המבחר שתציע לכם החברה. בדרך כלל, אלו יהיו רכבים חדשים.

מבולבלים? למשל, אם קיבלתם הערכת מחיר של 90,000₪ על הרכב שלכם, ותהיו מעוניינים ברכב שעולה 100,000₪ – תצטרכו להשלים רק את עשרת אלפים השקלים הנותרים. משמע, “המרתם” את הרכב שלכם למעין דמי תשלום על רכב חדש ממבחר הרכבים של החברה

היתרונות של עסקת הטרייד אין

לאחר שכולנו נמצאים על “אותו דף” באשר למהן עסקאות טרייד אין, מוטב שניגע בכדאיות שלהן. כלומר, למה שאני, אדם פרטי, אתעניין בכלל בטרייד אין? מה היתרונות שעסקה כזו “מביאה לשולחן” ואיך אני אוכל להרוויח מהם בצורה המיטבית? קדימה, ליתרונות.

  • בירוקרטיה – מכירת רכב בישראל היא “סיפור מההפטרה”: החל מחובת חתימת החוזה, העברת כל פרטי הבעלות על הרכב, עמידה בכל התנאים במסגרת חוק מכירת רכב משומש ועוד – זה לא נגמר. בקיצור, כדי לצאת “צודקים” וחוקיים מכל הצדדים נצטרך לעשות לא מעט עבודת רקע. לצערנו, זה המצב. לאדם העובד והעסוק בשוק העבודה המודרני זה בכלל לא כדאי, גם אם זה אפשרי. במכירת רכב בעסקת טרייד אין, מוטב לזכור שישנה חברה מסודרת בצד השני והם יוכלו לתת לנו הוראות מדויקות ופשוטות, ולמזלנו, איננו כפופים לבירוקרטיה הכבדה של החוקים שחלים על קניית רכב יד שנייה וכו'. בקצרה, חיסכון עצום בבירוקרטיה ובשקט הנפשי שלנו.
  • פרסום, מיקוח וזמן – מכירת רכב יד שנייה ומעלה בשוק הישראלי מורכבת מכמה שלבים: ראשית, נצטרך למצוא כמה וכמה פלטפורמות פרסום (יד2 ושות' לתחום), לפרסם את הרכב שלנו בצורה המיטבית ולעיתים אפילו לשלם כסף על מנת להתבלט. שנית, נידרש פעמים רבות, לצערנו, להתמקח ולהתווכח – אלו הלקוחות הישראלים. ולבסוף, פגישה עם קונים פוטנציאליים היא דבר שלוקח זמן. לכל קונה נצטרך להעביר את כל המידע אודות הרכב מחדש, להראות לו את הרכב פיזית (מי יקנה “חתול בשק”?) ולהרגיע את דאגותיו. ומצד שני, לשמור על האינטרסים שלנו ולוודא שלא “דופקים” אותנו מאף כיוון. משמע, נצטרך לתת מעצמנו לא מעט, ובכלל, בסופו של דבר, ייתכן שנגלה שוק אכזר בהרבה ממה שדמיינו – המחיר הסופי שנצליח להשיג עלול להיות נמוך משמעותית מזה לו קיווינו. בטרייד אין, כמובן, הבעיות הללו פשוט לא קיימות. אין צורך בפרסום כלל, שלב המיקוח איננו משמעותי (ויתרה על כך, לרוב “ילכו לקראתנו” במחיר) וכמובן הזמן שנצטרך להשקיע פחות בהרבה – אוטופיה, מבחינתנו.
  • נוחות ויציבות – כאשר אנו עובדים עם חברה מסודרת, יש לכך יתרונות עצומים. לרוב, מדובר בחברה עם ניסיון של שנים רבות, כלומר, חברה עם יציבות. זהו דבר טוב בהרבה מאשר התמודדות עם אדם פרטי, ש־“יבטיח הרים וגבעות” יום אחד, וייעלם למחרת? לצד החלק של היציבות והביטחון, יש גם יתרון עצום של נוחות בעסקי הטרייד אין: עומד בפנינו מבחר עצום של רכבים, ואפשרות לבחור בכל מה שרק נחפוץ בו. כמו כן, אין לנו דאגות מיותרות באשר למצבי הרכבים, שכן אף חברה מכובדת לא תרשה לעצמה למכור רכב משובש. לסיום, בטרייד אין נהנה מנוחות ויציבות שאין דומה לה בעולם מכירת רכבי יד שנייה.

מהיתרונות שהצגנו, ברור שלטרייד אין יש שלל “צדדים” שהופכים אותו לכדאיים במיוחד עבורנו. דשנו בכמה מן המרכזיים שבהם, אך כמובן שקיימים עוד. אנו מציעים לכם ללכת ולהעמיק בעצמכם, אם עדיין לא השתכנעתם.

הפתרון החלופי – מכירת רכבים לפירוק

לא תמיד נוכל לבצע עסקת טרייד אין. לרוב, עסקאות טרייד אין מיועדות לרכבים שאמנם אינם במצב מושלם, אך הם מסוגלים עוד “לנסוע על הכביש”. שימו לב, שעסקאות טרייד אין עשויות גם לדרוש השקעה נוספת של תשלום (הון עצמי, שבירת חסכונות. לא פשוט) – שלמעשה אין לכולנו, ולכן נעדיף אופציות אחרות. במצב בו הרכב שלנו אינו שמיש עוד, נצטרך לחפש פתרון אחר אם נרצה להפיק תועלת מן הרכב – בדיוק למקרים כאלו ישנו תהליך של מכירת רכבים לפירוק.

תהליך מכירת רכב לפירוק הוא פשוט מאוד. אנו מוכרים את הרכב שלנו לאחד מן מוכרי הרכבים לפירוק המוכרים, ובתמורה מקבלים בדרך כלל כמה מאות-אלפי שקלים (סכום נאה לרכב שלא מסוגל לנסוע יותר – הנה מחירון רכבים לפירוק). מוכר הרכב יפרק את הרכב, כשמו, וימכור את החלקים שלו בסכום הנתון (מעט יותר ממנו למטרות רווח כמובן). בקיצור, כולם מרוויחים ומפיקים תועלת גם מרכב שעל פניו איננו שמיש יותר לנסיעה. זוהי בהחלט אופציה שחשוב לשקול, במידה והרכב שלנו מגיע למצב כזה.

כעת, כל האופציות עומדות בפניכם. בחרו באפשרות הטובה ביותר עבורכם – בהצלחה.

טרייד אין לרכב יתרונות

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

המלצות

רמי כהן
קרא עוד
מגיע בזמן ,אדיב, מקצוען, והעיקר תמחור הוגן וזאת לא הפעם הראשונה שלי, אין ספק אנחת רווחה.. מומלץ בחום
עופר קרמונה
קרא עוד
אבי בחור מקסים ומקצועי, אמין ושירותי באופן נדיר! אין עוד הרבה אנשים שיודעים גם לתת שירות וגם ערך מוסף
אבירם קאו
קרא עוד
שירות פגז !! , היחיד שדבר לעניין , שקבע איתי הגיע בזמן !! שלם מזומן ובמקום ,תודה רבה לך!!!
הקודם
הבא
דילוג לתוכן