ייעוץ חינם:
053-231-3167

לפני מכירת רכב לפירוק – אלה הדברים שאתם חייבים לעשות

לפני מכירת רכב לפירוק – אלה הדברים שאתם חייבים לעשות

מכירת רכב לפירוק נכנסת לתמונה כמוצא האחרון ביותר עבור הצרכן, במקרים שהרכב לא מצליח להימכר. עלות מכירת רכבים לפירוק נעה בין 500 ₪ ועד ל- 4,000 ₪ בממוצע, בהתאם לשנת הייצור והדגם של הרכב. מכירת רכב לפירוק נעשית ע"י מסירתו לקונה רכבים מקצועי, ותמורתו תקבלו כסף הוגן במזומן במיידי. ועדיין, קיימת שאלה שנפתחת שוב – איך מוכרים את הרכב לפירוק? איך עושים את זה ומה כדאי להכין? אתר גרר עוזר יצאו לבדוק מה פשר הדברים ואיך עושים את זה בצורה נכונה.

השיקולים וההתלבטויות – למה למכור את הרכב הישן לפירוק

ישנם שני שיקולים והתלבטויות שיגרמו לכם למכור את הרכב הישן לפירוק – הראשון, הרכב מאוד ישן ועומד על הכביש כ- 20 שנה ויותר ולכן מכירתו אל קונה רכבים תהיה האופציה הטובה ביותר. השני, הרכב לא תקין וזקוק לתיקון שעולה יותר מהשווי של הרכב ולכן מכירתו לפירוק תהיה הבחירה האידיאלית. ברוב המקרים, רכבים ישנים לא ניתנים למכירה בשוק הצרכני, הם שווים מעט כסף וכל הבירוקרטיה לא משתלמת. אלה הם שני ההתלבטויות שאיתם תצטרכו להתמודד. אז למה למכור את הרכב הישן לפירוק? הנה כמה סיבות:

1.הרכב עומד על הכביש 20 שנה ויותר – ברוב המקרים, ברכבים ישנים שעמדו על הכביש 20 שנה ויותר יהיה מאוד קשה עד בלתי אפשרי למכור אותם בשוק הצרכני והפרטי. למעשה, במקרים אחרים, הם לא מיועדים לנסיעה ואף מסכנים את בעל הרכב והנוסעים. רכב שעמד על הכביש יותר מ- 15 שנה נחשב כרכב לא מומלץ לקנייה, הוא מכיל הרבה בעיות ותקלות, ויגבה ממכם הוצאות מיותרות וגבוהות. במקרים כאלה ואחרים, הברירה היחידה היא להציע את הרכב לפירוק אצל שירותי גרר או אצל קונה רכבים ולקבל כסף במזומן עבור שווי הרכב.

2.הרכב לא שווה את עלויות התיקון הגבוהות – ברוב המקרים, כאשר מדובר ברכב ישן ולא תקין, הצעת המחיר עבור תיקון החלקים תהיה גבוהה מן הרגיל וברוב המקרים לא תהיה משתלמת. למעשה, במקרים מסוימים, עלויות התיקון והתחזוקה יהיו גבוהות מהשווי הנוכחי של הרכב. ומהצד השני, במקרים אחרים, במקרים שבהם הרכב היה מעורב בתאונת דרכים, השווי לתיקונו יכול להגיע גם ל- 10,000 ₪ בממוצע. באופן הגיוני, אם הרכב לא שווה יותר מ- 3,000 ₪ יהיה עדיף למכור את הרכב הישן לפירוק מאשר לתקן אותו במחירים מופקעים.

3.הרכב לא מצליח להימכר באף פלטפורמה – ישנם הרבה מאוד פלטפורמות למכירת רכבים, החל מאתר יד2, המרקט של הפייסבוק, וכמובן אתרים פרטיים המציעים העלאת מודעות. אם פרסמתם את הרכב כמעט בכל פלטפורמה אפשרית והרכב עדיין לא מצליח להימכר, ייתכן שהברירה היחידה שנשארה היא פנייה לקונה רכבים. פנייה לקונה רכבים תזרז את מכירת הרכב, ובמקרים מסוימים קונה הרכבים יקנה אותו ממכם במחירים סמליים ובאופן מיידי.

אנשים שמעוניינים למכור את הרכב לפירוק כבר שלמים עם ההחלטה, אין התלבטויות או מסקרנות. לעומת זאת, אנשים שעדיין לא שלמים עם ההחלטה, ייתכן ששלושת הפרמטרים שציינו יהיו נקודה טובה למחשבה. לפני מכירת הרכב לפירוק חשבו על הנקודות הבאות: מהו מחיר המחירון של הרכב, כמה הוא ישן, מהם הבעיות והתקלות הנוכחיות, והאם כדאי להתעסק עם הבירוקרטיה. אם הרכב לא שווה יותר מ- 3,000 ₪ אין טעם להתעסק בבירוקרטיה מסובכת, מכרו אותו לפירוק, קבלו תמורתו כסף ורכשו רכב חדש או רכב יד 2. הבחירה בידיים שלכם, אתם מוזמנים להתייעץ איתנו בכל עת.

מכירת רכב לפירוק – הדברים שאתם חייבים להכין מראש

מכירת הרכב הישן לפירוק היא הבחירה הטובה ביותר במיוחד אם מדובר ברכב ישן של 20 שנה ויותר. מתכננים למכור את הרכב לפירוק? יש כמה דברים שאתם חייבים לדעת אודותיהם ולהכין אותם מראש – החל ממידע ראשוני, ועד למילוי והדפסת טפסים ואישורים נלווים. אז מה צריך לדעת? אלה הם הדברים שאתם חייבים להכין מראש:

1.הכינו את הפרטים המזהים שלכם – לפני מילוי בקשה לביטול הרכב כדאי להכין את המסמכים הדרושים, את פרטי הזיהוי, ודברים נוספים שנראים לכם רלוונטיים. בין הדברים החשובים ביותר כדאי להכין תעודת זהות, רישיון רכב, ואימות של בעליו. ללא פרטים מזהים, הבקשה תבוטל ולא תקבל התייחסות או תשומת לב מצד משרד הרישוי.

2.מלאו טופס בקשה לביטול הרכב – טופס בקשה לביטול רישום הרכב נועד במטרה ליידע את רשויות החוק, אגף ומשרד הרישוי, על ביטול רישיון הרכב לצמיתות. בעת מילוי הטופס, יש לרשום את פרטי הזיהוי כפי שמופיעים בטופס – שם פרטי ומשפחה, תעודת זהות, כתובת מלאה, וסיבתכם לביטול. שימו לב: בעת קבלת האישור של הבקשה הסופית לא תינתן האפשרות להחזיר את המצב הקודם. במילים אחרות, רכב שבוטל לא יחודש שנית, לכן שקלו וחשבו רבות על העניין. ניתן למצוא את הטופס ולהדפיסו באמצעות הלינק הבא.

*טופס שישלח ללא המסמכים הדרושים לא יקבל התייחסות.

3.במקרים של תאונה – במקרים של תאונה כדאי לדבר עם חברת הביטוח ולבקש אישור על התאונה. חברת הביטוח מודעת לתהליך ותשמח לספק לכם אישור בכתב אודות התאונה, תיאורה המדויק, ואישור בכתב אודותיה. לכן ובעקבות זאת, כדאי לצרף לכלל הנתונים את הטפסים שיתקבלו ע"י חברת הביטוח או סוכן האישי שלכם. פעולה זו עשויה לזרז את תהליך הבדיקה של אגף הרישוי, למנוע שאלות נוספות, ובעיקר לספק למשרד הרישוי הוכחה בדבר תאונה שנגרמה לרכב.

*כדאי להתייעץ עם שמאי רכב או חברת ביטוח לבירור פרטים נוספים.

4.שליחת הנתונים למשרד הרישוי – אם אספתם את כל הנתונים, כעת מגיע השלב האחרון והסופי. בשלב האחרון תצטרכו להגיש את כל הנתונים למשרד הרישוי + טופס הבקשה לביטול הרכב. כעת, יש בידיכם שני אופציות: שליחת הנתונים בצורה דיגיטלית, או שליחתם באמצעות הגעה פיזית למשרד הרישוי במקום מגוריכם. בעת ההגשה, תתבקשו באימות, אימות הנתונים והפרטים המזהים.

*לאחר האישור כדאי לוודא שקיבלתם מסמך מצורף שמאשר את ביטול הרכב לצמיתות.

שימו לב: בעלים שמעוניין לבטל את הרכב זכאי להגשת בקשה להחזרת כספים, התנאי הוא רישיון בתוקף. ברוב המקרים, רישיון בתוקף על הרכב יאפשר לכם לקבל זיכוי כספי עבור חודשי הטסט שנשארו. בקשה לביטול הרכב היא פעולה עם אחריות, היא מיידעת את רשויות החוק על הורדת רכב מהכביש, וכמובן מונעת תשלומים שנתיים על הרכב ומכתבים מצורפים. ברוב הפעמים, אישור על בקשה לביטול הרכב מתקבלת לאחר זמן קצר מאוד ומשתנה בהתאם למצב. הבקשה אורכת בממוצע בין 3-10 ימי עסקים.

מכירת הרכב לפירוק – איך עושים את זה

זה לא כפי שחשבתם, מכירת הרכב לפירוק היא פעולה די פשוטה, מיידית, וכלל לא מסובכת. יש בידיכם שלושה אופציות: הראשונה, מכירת הרכב לקונה רכבים. השנייה, מכירת הרכב למגרש גרוטאות או פירוק. השלישית, מכירת הרכב לגרר שמתמחה בפירוק. המחירים שתקבלו עבור מכירת הרכב הישן ינועו בין 500 ₪ ועד ל- 4,000 ₪ תלוי במצבו הנוכחי של הרכב, בשנת הייצור, בדגם הספציפי וכמובן ביצרן. אז איך עושים את זה? בקשו הצעת מחיר על הרכב שלכם משלושה או חמישה סוחרים, עשו השוואה, ובחרו בצורה נכונה. גרר עוזר ישמחו לספק לכם שירות, מענה, וייעוץ בעת מכירת הרכב הישן לפירוק. רוצים לקבל ייעוץ חינם? הצעה אטרקטיבית והוגנת עבור הרכב שלכם? התקשרו עוד היום – 053-231-3167.

לפני מכירת רכב לפירוק – אלה הדברים שאתם חייבים לעשות

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

המלצות

רמי כהן
קרא עוד
מגיע בזמן ,אדיב, מקצוען, והעיקר תמחור הוגן וזאת לא הפעם הראשונה שלי, אין ספק אנחת רווחה.. מומלץ בחום
עופר קרמונה
קרא עוד
אבי בחור מקסים ומקצועי, אמין ושירותי באופן נדיר! אין עוד הרבה אנשים שיודעים גם לתת שירות וגם ערך מוסף
אבירם קאו
קרא עוד
שירות פגז !! , היחיד שדבר לעניין , שקבע איתי הגיע בזמן !! שלם מזומן ובמקום ,תודה רבה לך!!!
הקודם
הבא
דילוג לתוכן