ייעוץ חינם:
053-231-3167

מהם ההבדלים בין מוסך פרטי למורשה?

צרכנים מסוימים מעדיפים את המוסך הפרטי, ויש צרכנים אחרים שמעדיפים את המוסך המורשה. בין המוסך המורשה והפרטי קיימים הבדלים מסוימים, לכל אחד יש את החוזקה על השני, ללא ספק. ישנם יתרונות לכל אחד מהבחירות, וגם, ישנם חסרונות, מן הסתם. והשאלה היא כזאת: מהי הבחירה הטובה ביותר בעבור הצרכן? מהי הבחירה המשתלמת מכל? הצרכן עדיין נשאר מבולבל. במאמר זה, חברת גרר עוזר מספקת לכם את התשובות לדילמה הגדולה ביותר – במי הכי כדאי לבחור? נתחיל.

הכירו את המוסך הפרטי – על מה מדובר?

מוסך פרטי הינו מוסך אשר מטפל בבעיות רכב בצורה פרטנית, ללא קשר ישיר עם חברות הביטוח, היבואנים, או אחריות היצרן. מוסך פרטי איננו מחזיק ברישיון ממשרד התחבורה, להבדיל ממוסך מורשה. ואם זאת, במוסכים הפרטיים תקבלו יחס פחות רשמי, יחס עממי בגובה העיניים. מלבד זאת, תקבלו במוסכים הפרטיים שירות אישי וייחודי, מחירים זולים יותר, ואפשרות לחלקי חילוף יד שנייה.

למען הסר הספק, המוסכים הפרטיים באים עם הכשרה מתאימה, תעודות הסמכה, וידע מקצועי. ברוב המקרים, החלטתו של הצרכן הממוצע היא המוסך הפרטי, וזאת, בעקבות מספר סיבות: מחירים נוחים וזולים הרבה יותר, שירות אישי ופרטני, וכמובן קומבינות אפשריות. במקרים מסוימים, על פי הנתונים, במרבית מהמקרים, המוסכים הפרטיים נוטים לספק סחורה באיכות נמוכה מאוד, וכמובן, ידע פחות מקצועי והכרה של הרכב. ואם זאת, אי אפשר להתעלם מהבדלי המחיר השונים.

למוסכים הפרטיים יש היסטוריה רעה מאוד עם הצרכנים, ולכן, ההגעה לשם מחויבת הכנה מראש. הנה כמה יתרונות של המוסכים הפרטיים: הראשונה, המחירים נמוכים ביחס למתחרים. השנייה, אופציה לקניית חלקי חילוף יד שנייה. השלישית, יחס אישי ועממי הרבה יותר. הרביעית, התחייבות, עומדים במילה. החמישית, אחריות על העבודה המקיפה. אלה הם חמשת היתרונות. כעת, מה לגבי החסרונות? האם הם קיימים? וודאי! הנה כמה מהם: חוסר בידע מקצועי ופרקטי, איכות נמוכה. אלה הם שני החסרונות הבלעדיים הקיימים במוסכים פרטיים. כעת, מה לגבי מוסכים מורשים? מיד נגלה.

ומהצד השני – הכירו את המוסך המורשה

המוסך המורשה הינו מוסך מורשה עם רישיון עבודה בתוקף מטעם משרד התחבורה הממשלתי. בנוסף, למוסכים המורשים ישנם הסדרים ותנאי עבודה עם חברות הביטוח ויבואני הרכבים. ברוב המקרים, תקלה שנמצאת באחריות היבואן מטופלת אצל המוסכים המורשים. ומהצד השני והאחר, תיקונים וטיפולים הנמצאים באחריות הביטוח מטופלים גם הם על ידי המוסך המורשה. קיים יתרון.

בעקבות ההסדרים עם חברות הביטוח ויבואני הרכב, המוסכים המורשים יאפשרו לכם לתקן את הרכב בצורה די משתלמת, יש כאן הטבות חסרות תקדים – השתתפות עצמית, רכב חלופי, זיכוי תשלומים, ועוד הרבה. ללא ספק, המוסך המורשה מספק תועלת וחיסכון מרבי עבור הצרכן. ואם זאת, לא הכל ורוד, היו בטוחים בכך! למוסך המורשה ישנם יתרונות וחסרונות. אז מהם היתרונות? 

הראשונה, היכרות מקצועיות עם דגמים חדשים. העובדים במוסכים המורשים מקבלים הכשרות מידי שנה אודות הרכבים החדשים והישנים כאחד. לפיכך, הטיפולים ברכבים נעשים בצורה טובה יותר. השנייה, התמחות מקצועיות בדגמים מסוימים. המוסכים המורשים מתמחים בתיקון דגמים מסוימים, עוברים הכשרה מתאימה, ומסוגלים לטפל במגוון תקלות באופן המקצועי מכל. 

השלישית, אחריות מקיפה. המוסכים המורשים יספקו לכם אחריות על התיקונים, בין 1-3 שנים על מגוון חלקי רכבים. הרביעית, ציוד מקצועי ואבחון מהיר. במוסכים המורשים תוכלו לראות ציוד מקצועי ויקר, ציוד אשר מספק לעובדיו את היכולת באבחון מהיר ויסודי. החמישית, כלים מקצועיים. ברוב המוסכים המורשים, קיימים כלים ייעודים ומקצועיים שלא ניתן למצוא במוסכים פרטיים. לפיכך, מרבית מהתיקונים מתבצעים בצורה יסודית, ממוקדת, ומדויקת מאוד. 

כעת, מה לגבי החסרונות? האם ישנם חסרונות מסוימים? התשובה היא כן. הנה כמה חסרונות – מחירים יקרים הרבה יותר, השירות פחות אישי או עממי, ועוד הרבה. לאחר הצגת שני המוסכים בצורה המקצועית והמפורטת ביותר, צצה לה שאלה נוספת – מהם בעצם ההבדלים? מיד נגלה.

מוסך פרטי מול מוסך מורשה – מהם ההבדלים?

ישנם 3 הבדלים מהותיים בין המוסך הפרטי למוסך המורשה: מחיר כולל, מוצרים מקוריים, ושירות. ואם זאת, קיימים הבדלים נוספים ופחות חשובים. בואו נפתח את זה סופית, מהם בעצם ההבדלים? ההבדל הראשון, שירות אישי ואדיב. במוסכים המורשים תקבלו שירות מקצועי, רשמי יותר. לעומת זאת, במוסכים הפרטיים תקבלו שירות יותר אישי, עממי, בגובה העיניים, כזה שלא יאכזב אתכם. בזירה זאת, לדעתנו האישית, השירות במוסכים הפרטיים יותר אישי ואדיב. הפרמטר השני, מחירים.

המחירים במוסכים מורשים הם יקרים הרבה יותר, מכמה סיבות ושיקולים כלכליים ואישיים. ומהצד השני, המחירים במוסכים פרטיים נוטים להיות הרבה יותר זולים וחסכוניים לצרכן. במקרה זה, כאשר המחירים מהוויים חשיבות עליונה, המוסכים הפרטיים זוכים בקופה הגדולה. ואם זאת, יש לזכור: במוסכים המורשים החלקים והחלפים מקוריים ב־100%, לעומת זאת, המוסכים הפרטיים נוטים להחזיק חלפים וחלקים לא מקוריים, חיקויים זולים, ועוד. דילמה של ממש. הפרמטר השלישי, התעמקות וידע מקצועי. במוסכים הפרטיים העבודה מתבצעת בצורה קצת מרושלת, חובבנית, ולעיתים גם הרבה פחות מקצועית. לעומת זאת, המוסכים המורשים מחזיקים בידע מקצועי, עוברים מגוון רחב של הכשרות, ומספקים את העבודה המקצועית ביותר ללקוחות. ללא ספק, זה די חשוב.

אלה הם שלושת ההבדלים המשמעותיים ביותר בין מוסך מורשה לבין מוסך פרטי. זכרו: המוסכים המורשים מחזיקים ברישיון עבודה מטעם משרד התחבורה, ויש להם הסדר עם חברות הביטוח. לפני הבחירה הסופית: כדאי ומומלץ לבחון את האופציות שלכם, ולבחור במוסך המתאים והכדאי ביותר. אם יש לכם עדיין אחריות או הסדר עם חברת הביטוח, המוסכים המורשים יהיו בחירה מצוינת. ומהצד השני, אם אין לכם אחריות או הסדר עם חברת הביטוח, הברירה היא מוסכים פרטיים.

צוות המומחים של גרר עוזר ישמח לספק לכם מענה וייעוץ לגבי מכירת הרכב הישן לפירוק. חברת גרר עוזר מתמחה בשירותי קניית רכבים לפירוק, קניית רכבים לנסיעה, ושירותי גרר מקצועיים. לפרטים נוספים וקבלת הצעת מחיר חייגו עכשיו – 053-231-3167.

מהם ההבדלים בין מוסך פרטי למורשה

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

המלצות

רמי כהן
קרא עוד
מגיע בזמן ,אדיב, מקצוען, והעיקר תמחור הוגן וזאת לא הפעם הראשונה שלי, אין ספק אנחת רווחה.. מומלץ בחום
עופר קרמונה
קרא עוד
אבי בחור מקסים ומקצועי, אמין ושירותי באופן נדיר! אין עוד הרבה אנשים שיודעים גם לתת שירות וגם ערך מוסף
אבירם קאו
קרא עוד
שירות פגז !! , היחיד שדבר לעניין , שקבע איתי הגיע בזמן !! שלם מזומן ובמקום ,תודה רבה לך!!!
הקודם
הבא
דילוג לתוכן