ייעוץ חינם:
053-231-3167

מה צריך לדעת לפני שקונים רכב יד שניה?

קניית רכב חדש מצריכה השקעה כספית גדולה ולעיתים רבות גם לקיחת הלוואה. באופן ממוצע, רכבים חדשים בישראל ינועו בין 100,000-200,000₪. לא לכולנו יש את האמצעים או התקציב, וזה בסדר גמור. הכירו את האלטרנטיבה הקיימת – קניית רכבים יד שניה. בפוסט זה, חברת גרר עוזר, מספרת הכל על קניית רכבים יד שניה, כל מה שרציתם לדעת ולעולם לא העזתם לשאול! הכל כאן.

לפני הקניה – מה כדאי לבדוק?

לעומת קניית רכבים חדשים, בחירת רכב יד שניה צריכה להיעשות עם הקפדה, עם היד על הדופק. את הרכבים החדשים אנחנו קונים מהיבואן, ספק הרכבים, ובהם לא נעשה שום שימוש. במילים אחרות, יותר קל לבחור אותם. לעומת זאת, את הרכבים הישנים, במודל יד שניה שבהם נעשה שימוש רחב ממדים, נצטרך לבחור בקפידה רבה. החל מבדיקות, שאלות חיוניות, ובדיקות פיזיות.

אז מה צריך לדעת לפני שקונים רכב יד שניה מצרכן או סוחר? הנה מספר דברים חשובים:

 • בדיקה יסודית של המוכר – נקטו אמצעי זהירות, בדקו את הסוחר בקפידה, וודאו שהרכב המוצא למכירה נמצא בבעלותו בלבד. לא חסרים סיפורים, רכב של סבא, דוד, או אחות. בצעו השוואה בין הפרטים המופיעים ברישיון הרכב לבין הפרטים בתעודת הזהות. הסוחר נראה לכם יותר מדי חשוד? ממהר בשיחת המכירה? תתרחקו, עשו נקסט, עברו לבא. בנוסף, כדאי לוודא שהרכב הינו גנוב, אינו מכיל ״פצעים״ ושהוא כשיר למכירה. בחלק קטן מהמקרים, סוחרים או צרכנים מסתירים את הפגמים האמיתיים ומבצעים שינויים קוסמטיים. בדקו את העסקה בקפידה, בחנו את הסוחר, והיו בטוחים שהעסקה בטוחה ככל האפשר.

  *לא חסרים חאפרים, הזהרו מנוכלים, בדקו באופן יסודי את הרכב ואת פרטיו של המוכר.
 • תשאלו את השאלות הנכונות – אל תתביישו, אל תהססו, ואל תרגישו לא בנוח. בכל זאת, מדובר בעסקה של אלפי שקלים, זה הכסף שבעבורו עבדתם מאוד קשה. לפני הבדיקה היסודית שלכם, כדאי ומומלץ לשאול מספר שאלות חשובות: אם הרכב היה מעורב בתאונה באופן ישיר או חלקי? האם עדיין קיימת אחריות על הרכב? כמה זמן עבר מהרכישה? אם הרכב עבר תאונה באיזה תאונה מדובר? כמה אנשים נהגו או נוהגים לרוב ברכב? ועוד. שאלות אלו יעזרו לכם להבין קצת יותר את ״הסיפור״, להימנע ממריחות של סוחרים, ועוד. בצורה כזאת או אחרת, בהמשך העסקה, תוכלו להימנע מסיפורים ומריחות של מוכרי הרכב.
 • היו עם היד על הדופק – ובשורה התחתונה, גם אם המוכר נראה לכם אמין, אל תזלזלו. תמיד בחנו את המקרים, את הסיפור האמיתי, את המציאות. לעיתים, המוכרים והצרכנים בישראל נוטים להמציא סיפורים, מריחות למיניהם, שקרים, והמון תחבולות. ההמלצה הטובה ביותר, היו תמיד עם היד על הדופק, היו חשדניים, ובכל סימן אזהרה אדום, ברחו.

בדיקה יסודית של המוכר, השאלות הנכונות, והחשדניות, אלה הם שיהפכו את העסקה לבטוחה. אלה שלושת הדברים החשובים שאתם צריכים לדעת לפני הקניה הסופית, לפני מעמד הרכישה. בנוסף, אל תבטחו באף אחד, אל תסמכו עליהם, סמכו רק על עצמכם ותחושת הבטן הכואבת. אם כל הסיפור נראה לכם יותר מדי מושלם, כנראה שמדובר בעוקץ, נוכלות, וחובבנות לשמה! ברחו.

קניית רכב יד שניה – 5 טיפים לבחירה

איך בוחרים רכב יד שניה כצרכנים? זוהי אחת השאלות המדוברות והנפוצות ביותר בעולם ובישראל. התחום שלנו כולל בחובו עוקצים, חובבנים, וחאפרים בכל מיני סוגים. לכן, הבחירה מאוד קשה. גרר עוזר עשתה בשבילכם את העבודה הקשה מכל, קבלו 10 טיפים שימושיים לבחירת רכב יד שנייה:

 1. תכננו מראש את מסגרת התקציב – בכל בחירה שתעשו, במיוחד בקניית רכב יד שניה, כדאי ומומלץ מראש להגיע מוכנים לעסקה, לתכנן את מסגרת התקציב, ולעבוד חכם. בתכנון התקציב הגדירו לעצמכם איזה רכב תרצו לקנות, מהם השימושים העיקריים, ומהו התקציב המקסימלי שתהיו מוכנים להשקיע בעבורו. אפשר גם להגדיר תקציב חריגה.
 2. בצעו מחקר שוק השוואתי – אל תמהרו, אל תרכשו את הרכב בתנאי לחץ, זה אף פעם לא טוב. תחילה, בצעו מחקר שוק מקיף וכללי. בשנייה, בחרו את הסוחר או המוכר ובצעו בדיקה. בשלישית, בחנו מהו מחיר המחירון של לוי יצחק אודות הרכב הספציפי. ולבסוף, השוו בין מספר סוחרים או מוכרים ובדקו מהם הפרשי המחירים, היתרונות בעסקה, וערך המוסף. מחקר השוואת מחירים ומחקר שוק מקיף יעזרו לכם לבחור את ההחלטה הנבונה.
 3. בדקו את הרכב הנבחר במוסך פרטי – לאחר בחירת סוג הרכב, המוכר, או מגרש הגרוטאות, בחנו מא׳ ועד ת׳ את הרכב במלואו. החל מבדיקות חיצוניות, בדיקות פנימיות, בדיקת סימנים או שריטות חיצוניות, בדיקת תקינות כללית. כדאי ומומלץ לגשת עם הרכב הנבחר למוסך פרטי או מרשה לקבלת שווי, עזרה, וכמובן בדיקת תקינות מקיפה. כדאי לעשות זאת במוסך שאליו אתם הכי סומכים ומאמינים, כזה שלעולם לא ישקר או יהיה אינטרסנט.

  *בדיקה של חלקי הרכב הינה בדיקה חובה לפני כל רכישת רכב יד שניה.
 4. ערכו בדיקה משפטית לגבי הרכב – הרבה סוחרים או צרכנים מוכרים רכבים גנובים, משועבדים, או מעוקלים לגוף כזה או אחר. אין מה לעשות, במדינת ישראל, אין הרבה צדיקים. לכן, בדיקה משפטית אודות מצב הרכב תהיה הבדיקה החשובה ביותר. זאת אומרת, האם הרכב משועבד? מעוקל באופן משפטי? או שייך לאדם או גורם זר? בדיקה משפטית תספק לכם את כל התשובות המתאימות. ניתן לבצע את הבדיקה בדואר ישראל, משרד הרישוי, או באתרי האינטרנט של רשויות החוק השונות. הבדיקה כמעט חובה.
 5. ולבסוף: בצעו נסיעת מבחן – לאחר כל הבדיקות, נותרה משימה אחרונה: נסיעת המבחן. שימו לב: זהו החלק החשוב מכל, בצעו נסיעת מבחן קצרה או ארוכה לבחינת תפקוד הרכב. החלק מרעשים מוזרים, תפקוד הבלמים והמנוע, מערכות הרכב, והמערכות השונות. וודאו שהכל פועל כהלכה, בצורה נקיה וחלקה, ללא תופעות או דברים מוזרים. בהקשר זה, כדאי ומומלץ להיות עם הראש על הכתפיים, להיות עם היד על הדופק, ולבדוק הכל מהכל.

אלה הם חמשת הטיפים לבחירת רכב יד שניה, הטיפים הללו יעזרו לכם לבחור בצורה טובה יותר. שימו לב: בעת הבחירה, למרות הטיפים שפירטנו, כדאי ומומלץ להתייעץ עם גורם מוסמך ורלוונטי. טיפים אלה אינם תחליף לייעוץ מקצועי ואדיב, בחרו את הרכב בצורה קפדנית ויסודית מאוד.

לסיכום – בשורה התחתונה

אז לסיכום, בשורה התחתונה, למדנו מהם הדברים החשובים לפני קניית רכב יד שניה, וכן, למדנו מהם הפרמטרים והטיפים החשובים ביותר לבחירת רכב יד שניה מסוחר או מאדם פרטי. כעת, הגיע הזמן להחלטה החשובה ביותר: בחירת הרכב, בחירת הסוחר או הצרכן, והקפדה על הכללים. אם אתם מעוניינים למכור את הרכב הישן לפירוק, שירותיו של גרר עוזר יהיו הבחירה המוצלחת מכל.

רוצים למכור את הרכב לפירוק? לפרטים נוספים ולקבלת הצעה התקשרו – 053-231-3167.

מה צריך לדעת לפני שקונים רכב יד שניה?

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

המלצות

רמי כהן
קרא עוד
מגיע בזמן ,אדיב, מקצוען, והעיקר תמחור הוגן וזאת לא הפעם הראשונה שלי, אין ספק אנחת רווחה.. מומלץ בחום
עופר קרמונה
קרא עוד
אבי בחור מקסים ומקצועי, אמין ושירותי באופן נדיר! אין עוד הרבה אנשים שיודעים גם לתת שירות וגם ערך מוסף
אבירם קאו
קרא עוד
שירות פגז !! , היחיד שדבר לעניין , שקבע איתי הגיע בזמן !! שלם מזומן ובמקום ,תודה רבה לך!!!
הקודם
הבא
דילוג לתוכן