ייעוץ חינם:
050-351-1779

קניית רכב יד שנייה – מה חשוב לבדוק לפני

ע"פ נתונים שנבחנו משנה שעברה 70% מהצרכנים קונים רכבים חדשים פעם ב- 3-5 שנים לכל היותר. הסיבה היא די פשוטה וקלה להבנה – מחיר המחירון של הרכב הקיים יורד. ומהצד השני, ברמה השנתית, כ- 30% מהצרכנים קונים רכב יד שנייה במגוון רחב של ערוצים – אינטרנט, סוחרים פרטיים, מקונה רכבים, ועוד. לפני הרכישה, לפני סיום העסקה הסופית, כדאי לבדוק מספר דברים חשובים על הרכב הבא. במאמר זה, נפרט עבורכם את הדברים שחשוב לבדוק לפני רכישת רכב יד שנייה.

1) בדקו האם קיימים עיקולים או חובות על הרכב

עיקולים או חובות על הרכב מתרחשים כאשר בעל הרכב לא עומד בהסדרי התשלומים או שקיים חוב גדול. למעשה, לתחום זה יש תווית ושם משלה – "שעבוד רכב". שעבוד רכב הוא חוב והתחייבות כספית כלפי צד ג', צד אחר בסיפור. לרוב, ההתחייבות והחוב הכספי הם לגופים פיננסיים, ממשלתיים, או בנקים ישראלים. כדאי ומומלץ לבדוק האם קיימים עיקולים או חובות למיניהם על הרכב המיועד, ניתן לעשות זאת באמצעות הקלדה של מספר הרכב ותעודת הזהות ברשם המשכונות (משרד המשפטים). אי בדיקה יכולה להוביל לרכישת רכב מעוקל או ממושכן, דבר כזה עלול לגרום להפסד כספי, החזרת הרכב לרשויות, והליכים נוספים.

2) יש לבדוק האם קיים טסט בתוקף עבור הרכב

טסט או מבחן רישוי לרכב הוא הליך סטנדרטי המתבצע במכוני רישוי מורשים עבור בדיקת תקינות לרכבים. הטסט נועד לבחון את תקינותו של הרכב, את בטיחותו, והוא מספק את התשובה העיקרית – האם הרכב תקין או לא. בעת הבדיקה, הבוחנים בודקים הכל מהכל – מערכות מכניות, מערכות טכנולוגיות, פשוט הכל. בעת בחירת הרכב הבא, כדאי לא לשכוח לבדוק האם קיים טסט בתוקף, במידה ולא, בקשו הוזלה במחיר. ברוב המקרים, 99.9% הסוחרים או המכורים הפרטיים יספקו לכם מסמך שמהווה שקיים טסט בתוקף. באופן הגיוני וחכם, נרצה לבחור ברכב עם טסט קיים בתוקף וזאת במטרה להוזיל בעלויות הקרובות שיבואו. ללא ספק, בעת קניית רכב חדש או יד שנייה חשיבות הטסט היא עליונה, וודאו שהוא קיים והוא בתוקף.

3) בצעו בדיקה לרכב במכון בדיקה מורשה בלבד

מכון בדיקה מורשה (נקרא גם מכון רישוי) הוא מקום שבו הרכב נמצא בטיפול ובדיקה קפדנית, לרוב באישור של משרד התחבורה. חשוב מאוד, אל תוותרו, לפני קניית רכב יד שנייה וודאו שהבדיקה מתבצעת במכון בדיקה מורשה בלבד, מכון בדיקה פרטי לא תהיה הבחירה המוצלחת. הבדיקה מתבצעת במטרה לספק לנו "שקט נפשי" וביטחון שהרכב באמת נבדק בצורה קפדנית ויסודית ונמצא תקין. בחנו את תוצאות הבדיקה, וודאו שהכל כשורה ותקין. במידה ומשהו לא תקין או לא פועל כשורה, ניתן לבקש הוזלה במחיר בעקבות התיקונים הנדרשים. ללא ספק, בדיקה במכון מורשה של או בשיתוף משרד התחבורה תסיר את הספק והחשש הקיים. אל תוותרו, תתמקחו עם צריך, הבדיקה חייבת להתבצע לפני סיום העסקה.

4) בצעו נסיעת מבחן לבדיקת הרכב

נסיעת מבחן (במונח המקצועי: Test Drive) היא פעולה אשר מתבצעת לבדיקת הרכב ונוחות המשתמש. לרוב, מדובר בבדיקה פשוטה ובה אנחנו נוסעים למשך זמן מוגבל ובודקים את נסיעת הרכב, הנוחות, המערכות הטכנולוגיות, והמערכות המכניות. בדיקה זו נועדה לאיתור פגמים, בעיות למיניהם, וכשלים. ללא ספק, קניית רכב יד שנייה מומלצת עם נסיעת מבחן אישית של דקות ספורות עד שעה. בעת התעניינות ברכב כזה או אחר, כדאי ומומלץ לוודא שאתם עורכים נסיעת מבחן בודדת של חצי שעה לפחות. ללא צל של ספק, נסיעת המבחן היא חשובה, רלוונטית, וזאת במטרה להרגיש את הרכב, לבחון את התנאים בשטח, ולסייע בשאלות לא פתורות והתלבטויות מורכבות. ההמלצה שלנו, אל תוותרו, בצעו נסיעת מבחן לבדיקת הרכב.

5) בצעו העברת בעלות של הרכב במשרד הרישוי

העברת בעלות היא פעולה בסיסית ופשוטה שתפקידה לעביר את בעלות הרכב הקיים לאדם אחר או לחברה. ברוב המקרים, העברת בעלות של הרכב מתבצעת כאשר בעל הרכב מעוניין למכור את הרכב לצד השני. העברת הבעלות מתבצעת במקרים שמדובר ברכב יד שנייה, במקרים שבהם הרכב נמכר לצד השני בעבור תמורה כספית או הסדר מסוים ואישי. ללא העברת בעלות, הרכב יישאר ע"פ החוק בזכויותיו של המוכר. העברת בעלות תהיה השלב הסופי בקניית רכב יד שנייה, היא תחתום את העסקה בצורה סופית ומסיימת. ניתן לבצע העברת בעלות באמצעות משרד הרישוי, יידרשו טפסים, מסמכים מצורפים, ונימוקים הגיוניים.

ובכל זאת, אם אתם מעוניינים למכור את הרכב לפירוק, גרר עוזר כאן לרשותכם, תמיד, בכל מצב. לפרטים נוספים ולקבלת הצעת מחיר עבור הרכב הישן שלכם התקשרו עכשיו – 050-351-1779.

קניית רכב יד שנייה – מה חשוב לבדוק לפני

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

המלצות

רמי כהן
קרא עוד
מגיע בזמן ,אדיב, מקצוען, והעיקר תמחור הוגן וזאת לא הפעם הראשונה שלי, אין ספק אנחת רווחה.. מומלץ בחום
עופר קרמונה
קרא עוד
אבי בחור מקסים ומקצועי, אמין ושירותי באופן נדיר! אין עוד הרבה אנשים שיודעים גם לתת שירות וגם ערך מוסף
אבירם קאו
קרא עוד
שירות פגז !! , היחיד שדבר לעניין , שקבע איתי הגיע בזמן !! שלם מזומן ובמקום ,תודה רבה לך!!!
הקודם
הבא
דילוג לתוכן